Оваа модна класика ќе биде ултимативен хит оваа есен: Може да се носи како јакна и како сако

11 септември, 20230
62150_shutterstock-1346221922_f

Десет дена нè делат од календарскиот почеток на есента. Повеќето есенски модни трендови се веќе добро познати. Иако сè уште не ги гледаме на улиците, водечките трендови во наредните месеци се истакнати во новите колекции на популарните брендови.

Сè уште ги чекаме првите топли капути и јакни, но и моделите за преодниот период се многубројни и разновидни.

Еден од нив е веќе класика – Шанел твид јакна. Овие јакни се познати по нивната добро скроена и ткаена твид текстура, а најчесто се во бледо розова, сина или сива боја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by E M I L Y S H A K (@emilyshak)

Шанел јакните се секогаш во пастелни тонови и носат посебна елеганција. Шанел јакната е дизајнирана далечната 1954 година. Препознатлива е по својот крој и материјал и е многу популарна. Може да се носи како јакна или наместо сако.

Оваа јакна е одлична за сите деловни пригоди, но и за елегантен изглед во слободното време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/