ОВА Е НАЈОПАСНАТА СЕКС ПОЗА ЗА МАЖИТЕ: Многу лесно може да се повредите

30 април, 20230
1105767_profimedia0628527625-censored_ls

За голем број повреди се одговорни и мисионерската поза и кучешката поза, но каубојката дефинитивно е најопасна за мажите.

Каубојката е многу популарна и убава поза, но најновите истражувања покажуваат дека оваа поза е главната причина за повреди на пенисот кај мажите. Неверојатно е што позата која жените ја сакаат исто како и мажите може да биде толку опасна.

За голем број повреди се заслужни и мисионерската и „кучешката“ поза, но каубојката дефинитивно е најопасна за мажите.

Дури 50% од повредите на пенисот кај мажите се случуваат при оваа поза. Она што треба да го знаете и да го споделите со вашиот партнер е: жената е доминантна овде. Значи, вашата поубава половина има контрола над оваа ситуација и таа треба повеќе да се грижи за вас. Внимавајте на движењата што ги правите, бидејќи секое посилно движење може да предизвика повреда. Исто така, вашата позиција е многу важна. Имајте во предвид како сте позиционирани под партнерката, бидејќи доколку вршите премногу притисок, постои поголема шанса за повреда.

Ризикот од фрактура на пенисот е многу висок кога се практикува оваа поза, па затоа мора да бидете многу внимателни. Внимавајте да не правите претерано агресивни движења кои можат да ве „скршат“.

Ова, секако, не значи дека оваа поза треба да ја исфрлите од употреба, само бидете малку повнимателни, бидејќи подобро е да се спречи отколку да се лечи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma