ОВА СЕГА Е НАЈЕВТИНАТА ЕВРОПСКА ДЕСТИНАЦИЈА: Поволно, а НАЈДОБРО, овие градови мора да ги посетите!

16 септември, 20230
Screenshot_15

Тирана во Албанија и Лисабон во Португалија се едни од 10-те најевтини градови во Европа и едни од најпогодните за кратко (и евтино) викенд-бегство од секојдневието, па испланирајте си го уште од сега патувањето.

 

 

 

Многумина се прашуваат кои градови во Европа се најевтини за викенд патување, а изненадувачки е кои места се на врвот на овој список.

 

Интересна информација е дека градот кој ретко е прв на листата на желби на патниците – Тирана – е најевтиниот град за туристи, според веб-страницата Post Office.

 

Најскапиот град за викенд патување е главниот град на Норвешка, Осло.

 

Доколку планирате кратко викенд патување, ова се најповолните европски градови за 2021, според истражувањето на Post Office:

 

  • Тирана, Албанија
  • Катовице, Полска
  • Вилнус, Литванија
  • Лисабон, Португалија
  • Рига, Летонија
  • Варшава, Полска
  • Загреб, Хрватска
  • Будимпешта, Унгарија
  • Братислава, Словачка
  • Краков, Полска

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/