ОВИЕ НАМИРНИЦИ ГО ЗГОЛЕМУВААТ ЛИБИДОТО Внимавајте што јадете ако сакате страст во креветот

24 мај, 20230
Screenshot_7

Некои секојдневни продукти служат за подобрување на циркулацијата, намалување на стресот, ослободување на серотонин – хормонот на среќа, но ја зголемуваат и желбата за секс.

 

 

 

На прво место е ѓумбирот. Тој влијае позитивно на крвотокот воопшто, па со самото тоа и за зголемување на либидото.

 

Но, не помалку важно е и црното чоколадо, кое, главно, го намалува стресот и ослободува серотонин.

 

 

Свежата краставица ја подобрува циркулацијата и крвотокот кај половите органи. Аспарагусот, како и авокадото се богати со витамин Е, кој исто така, го зајакнува либидото.

 

Лубеницата по афродизијачки својства се споредуваат со оние на „Вијаграта”, главно поради стимулирање на циркулацијата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/