Овие 4 парчиња се доволни за освојување на есенската мода:Владејте со трендот и оваа сезона

18 септември, 20230
4 парчиња за освојување на есенската мода

Подгответе се за есен полна со мода.

Дами, дали сте подготвени да ја освоите есента со неколку модни трикови?

Иако е тешко да се следат трендовите и она што е „ин“ сега,оваа сезона многу личи на минатата сезона.Есента е време кога земните бои владеат со гардеробите,а на вас е да ги комбинирате на вистински начин.

Оваа сезона ќе владеат одредени стајлинзи,а ние решивме да ве подготвиме за тоа што е можно подобро.Секој стајлинг што ќе го видите на Интернет,можете да го составите сами дома,без да брзате во трговските центри.А, за да го овозможите ова, клучот е да се засновате на четири специфични парчиња и да направите стајлинг да „ротира“ околу нив.

Предимензионирани палта
Намерно предимензионираното палто до подот е парче што сите го сакаа минатата сезона.Исто е и со оваа.Што се однесува до ова палто,ви препорачуваме да изберете боја која подоцна нема да биде комплицирана за комбинирање.Ова се однесува на некоја посветла земјена нијанса,како беж.Ова е капут што зема најголем дел од заслугата за вашиот стајлинг,така што секогаш ќе играте на сигурно.

Чизми
Оваа сезона хит ќе бидат кожните шпицасти чизми.Иако се многу популарни во која било големина,чизмите кои се на средината на листовите од нозете или веднаш под коленота ќе владеат со трендовите оваа сезона.

Кожна јакна
Кожната јакна во стилот на 80-тите и 90-тите е едно од модните враќања.Најпопуларните модели се оние кои се малку поголеми и со должина до половина од бутовите.Оваа јакна дефинитивно ќе биде ѕвезда на стајлингот,па секогаш можете да ја усогласите со нешто поедноставно.

Сако
Сакоата станаа многу вообичаени „поддршки“на стајлингот.Сакото кое секако е предимензионирано може да ја замени јакната и сепак да даде нешто поинтересен изглед.Овие предимензионирани сакоа се совршени кога сакате да ги комбинирате со фармерки,но и со пократко здолниште.Нивната најголема предност е што ви дозволуваат да ги користите во различни стилски избори.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/