Овој шејк треба да го пиете СЕКОЕ УТРО: Жените се колнат во неговите способности да го стопи целулитот!

25 мај, 20230
28526_shutterstock-2114382149_f

Сега кога летото се ближи, сите бараме што побрзо да ја средиме нашата линија. Ако започнете на време со редовен тренинг и здрава исхрана, веројатно нема да ги имате овие проблеми, но доколку доцните, ова е вистинскиот пијалок за вас.

Овој антицелулитен шејк треба да го пиете секое утро неколку дена, а потоа да направите пауза. Ќе ви даде енергија, ќе го прочисти вашето тело, ќе го ослободи од вишокот вода и ќе ги ублажи „дупчињата“ на нозете.

Состојки:

вода
грст спанаќ
половина банана
половина портокал
неколку прстени ананас
малку цимет

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте додека не добиете испасирано смути.

Спанаќот е одличен извор на железо и влакна, го подобрува варењето и на тој начин ги исфрла сите токсини од вашето тело. Портокалите се богати со вода, витамин Ц, влакна и антиоксиданси и се добри за сјајна кожа.

Диуретичните својства на ананасот ќе помогнат во борбата против задржувањето на течности во телото, тој содржи антиоксиданси кои прават кожата да изгледа здрава и затегната.

Бананите се полни со калиум и се добар извор на витамин Б6 и диетални влакна, витамин Ц и манган. Помага и против задржување на течности во телото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/