Оптичка илузија која крие броеви ги збуни корисниците на социјалните мрежи: Можете ли да ја решите?

24 јануари, 20230
opticka-iluzija-830x0

Дали мислите дека можете да ја откриете оваа илузија пред другите?

Вирална оптичка илузија која крие бројки беше објавена на социјалната мрежа „Твитер“.

Оптичките илузии се одличен начин да ги тестирате вашите перцептивни способности и нивото на интелигенција, а оваа најнова ве предизвикува да се обидете да ги најдете бројките што ги крие.

– Кој број го гледате – напишал корисникот на „Твитер“ Авниш Шаран, кој ја објавил оваа слика, пренесува „Hindustantimes.com“.

Дали мислите дека можете да ја откриете оваа илузија пред другите?

Објавата беше објавена вчера и оттогаш има повеќе од 2,7 милиони прегледи.

-Броевите што ги видов се 35714 – напишал еден корисник.

Други напишаа дека го виделе бројот 571, а еден корисник се запраша дали тој е единствениот што го видел бројот 682.

Пишете ни во коментарите кои бројки ги видовте вие?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş