Пита со спанаќ: Направете ја во вашата кујна со неколку едноставни чекори (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

16 ноември, 20230
Screenshot_2

Кога немате доволно време да направите домашни кори за пита или кога ви доаѓаат гости, еве одлична пита со фил од спанаќ и сирење.

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 1/2 кг тенки кори
  • 1/2 кг спанаќ
  • 200 гр сирење
  • 2 јајца
  • сол
  • 2 лажици гриз
  • малку јогурт
  • масло
  • еден млад кромид (може и праз)

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi