Потпечени макарони со сирење! Оброк кој лесно се прави и брзо се јаде (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

20 ноември, 20230
Screenshot_6

Ако сте гладни и сакате да направите нешто брзо, тогаш можете да подготвите макарони и сирење.

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 200 гр макарони
  • 200 гр сирење
  • 2 јајца
  • 200 мл јогурт
  • 1/2 прашок за пециво
  • 100 гр шунка
  • 50 гр рендано сирење

 

Подготовка:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi