Потребен ви е само ластик за коса: Заблескајте со опуштени бранови за само неколку минути

17 ноември, 20230
68139_screenshot-705_f

Секогаш ни се потребни трикови за брзи и убави фризури. Опуштените бранови се секогаш добар начин да блеснете. Еден Tik Tok трик стана ултра популарен, а жените се воодушевени бидејќи не бараат посебни алатки.

Тик Ток е полн со трикови за локни без топлина, а овие фризури станаа многу популарни поради нивната едноставност и ефект. Иако досега се создадени и испробани неколку методи, кога треба да направиме брза фризура сакаме да направиме со нешто што го имаме при рака. Затоа избравме трик со меки ластичиња што сите ги имаме дома.

Како што можете да видите на видеото, во зависност од дебелината на вашата коса, ќе ви требаат две до четири ластичиња. Потоа поделете ја косата на неколку делови и секој дел замотајте го околу ластикот и прицврстете со шнола. Резултатите ќе бидат подобри ако нанесете производи за дефиниција на вашата коса и преспиете со оваа фризура.

@kennarwood

Replying to @selineheurung Hope this helps!! I will 🔗 the scrunchies I use🤗 can’t wait to see who tries it out! #heatlesscurls #heatlesshairstyles #heatlesswaves #heatlessblowout #hairtutorial #heatlessleggingcurls #heatlesshair

♬ original sound – Kenna McClellan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi