По нервниот слом се повлече од јавноста,а сега ја покажа атрактивна фигура на црвениот тепих

14 септември, 20230
Нели Фуртадо

Нели Фуртадо се прослави со песната „I am Like a Bird“ во 2000 година од нејзиниот деби албум „Whoa, Nelly!“, проследена со големите хитови „Promiscuous“, „Say it Right“ и „Maneater“ кои беа на врвот на музиката. графикони

MTV Video Music Awards е американска музичка награда што ја доделува MTV од 1984 година, а оваа година се одржа во Њу Џерси.Како апсолутна победничка оваа година ја издвојуваме Тејлор Свифт, која освои 11 номинации и од тие 11 освои девет награди.

Поканети беа многу познати личности,меѓу кои и канадската пејачка,продуцентка и актерка со португалско потекло Нели Фуртадо (44) Нели беше и водителка на една од категориите,а на наградата се појави во долг црн фустан.Сепак,сите беа изненадени,се разбира позитивно,кога таа се сврте и го покажа потполно голиот грб сè до задникот,што ја истакна нејзината привлечна фигура.

Инаку, Џастин Тимберлејк,Нели Фуртадо и Тимбаленд во 2007 година го објавија хитот ‘Give It To Me’ кој денес има над 150 милиони прегледи на Јутјуб,а неодамна се обединија и по 15 години познатото трио сними нова песна.

Нели реши да се пензионира откако доживеа нервен слом на сцената во 2006 година.

– Бев на турнеја со ќерка ми.Бев и мајка и пејачка,бев страшно исцрпена.Една вечер застанав на сцената и сфатив колку сум под стрес.Плачев за време на првите две песни и потоа решив да се одморам од музиката,си отидов дома.Тогаш сфатив дека само сакам да бидам дома со семејството – изјавила Нели во едно интервју,откривајќи дека не знаела како да се справи со големата слава што ја добила за краток период.

Сепак, се чини дека конечно е време  да се врати на сцената.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/