Прекрасни кадрици за 5 минути: Идеална фризура за зафатени девојки, без комплицирање!

17 ноември, 20230
29561_shutterstock-1714972663_f

Често немаме ниту време ниту нерви да ја обликуваме косата, па ја врзуваме во опавче или правиме класични пунџи кои исто така ќе ни помогнат да го поминеме времето до следното миење. Иако овие едноставни фризури можат да изгледаат прекрасно, признајте дека сте уморни од нив и дека од време на време навистина сакате да пробате нешто ново.

Вистинско време е да се препуштите на вирален трик кој можете да го видите на Тикток, бидејќи еден инфлуенсер откри како за само пет минути можете да постигнете совршени кадрици кои секогаш изгледаат ефективно, во секоја прилика, пишува Super Woman.

Бројни корисници и пишале дека со години го користат овој трик и дека се презадоволни, а добрата вест е што резултатите се загарантирани без разлика на дебелината на вашата коса.

Погледнете подетално и пробајте задолжително.

@acquiredstyle

Okay if you haven’t tried this.. you must #curlinghairtutorial #curlinghack #curlingponytail #ponytailcurls

♬ original sound – ACQUIRED STYLE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi