Природен детергент за миење садови во машина: Моќна комбинација од само 3 состојки

11 ноември, 20230
masina-za-sudove-830x0

Штеди пари и има позитивно влијание врз животната средина

Повеќето домаќинства денес имаат машина за миење садови и ја користат многу често. Освен што заштедува време, струја и вода, го заштедува и најважниот ресурс – времето.

Но, ретко кој никогаш не останал без таблети за миење садови или средство за сјај.

Ако тоа никогаш не било случај, можеби само се обидувате да пронајдете замени во природата и да ги користите за перење и на тој начин позитивно влијаете на околината.

Со три или четири состојки од вашата кујна, можете да направите одлична замена за таблетите за миење садови, а резултатот ќе биде повеќе од фантастичен.

Во сад истурете ги сите состојки освен оцетот и измешајте. Ставете во кутија со капак или тегла. Пред секое перење, ставете лажица до лажица и половина во преградата за таблети.

Истурете алкохолен оцет во преградата за средство за сјај.

Секој пат ставете од смесата од состојките за перење, додека алкохолот за сјај можете да го ставате на секои две или три перења.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi