Ризница на витамини и минерали за телото! Сок од цвекло, морков и калинка (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

21 ноември, 20230
Screenshot_10

Цедениот сок од цвекло, морков и калинка е вистинска витаминска бомба.

 

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 2 моркови
  • 1 исчистена калинка
  • 1 цвекло
  • 1/2 чаша вода
  • сок од 1 исцеден лимон

 

Рецепт за сок од цвекло, морков и калинка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi