Сакате ЧИСТО ОГЛЕДАЛО без дамки? Овој трик од нашите баби може да ви помогне во тоа!

25 јануари, 20230
44888_shutterstock-1075690643_f

Секој од нас сака да има чист и миризлив дом. Една од најмалку омилените активности ни е чистење на огледалото во бањата. Често, и покрај темелното миење, на него се појавуваат дамки или мала нечистотија. Ви предлагаме како брзо и ефикасно да го решите овој проблем.

Огледало без ленти

Повеќето од нас го бришат огледалото со хартиена крпа со обична крпа – ова е грешка. Тие оставаат дамки кои подоцна тешко се отстрануваат. Дефинитивно е подобро да посегнете по чорапи или некој сличен материјал. Овој трик го користеле нашите баби и навистина функционира.

Како да спречите замаглување на огледалото во бањата?

Постојат неколку докажани домашни трикови. Еден од нив е да ја избришете површината со пена за бричење. Откако ќе го исчистите огледалото, истријте мала количина со памучна крпа или хартиена крпа. Функционира секој пат!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş