Се гледаат во тајност веќе неколку месеци: Жизел Бундшен во врска со пријател на поранешниот сопруг?

17 март, 20230
350985_zizelbundsenprofimedia0744282466_ff

Пет месеци откако стави крај на нејзиниот 13-годишен брак со спортистот Том Брејди, манекенката Жизел Бундхен продолжи понатаму. И не, не се работи за нејзиниот инструктор по џиу-џицу Јоаким Валенте.

Да потсетиме дека во неделите по разделбата на најубавата двојка се шпекулираше дека манекенката е во врска со нејзиниот инструктор за џиу-џицу, бидејќи тие беа фотографирани заедно во Костарика.

Двајцата биле видени како јаваат коњи заедно, но и на вечера со децата на Жизел, Бенџамин и Вивијан, кои ги имала со Брејди.

Двајцата беа забележани како се шетаат заедно во Костарика оваа недела.

Меѓутоа, со оглед на тоа што со нив бил и братот на Валенте, тоа не било романтично патување.

Mesec dana nakon razvoda pojavile su se glasine da je u vezi sa svojiim džiu-džicu majstorom

Уште повеќе, извори за Дејли Мејл велат дека вистинскиот маж во животот на Жизел е многу поблиску до нејзиниот дом, а многу поблиску до нејзиниот поранешен сопруг.

– Жизел го поминува времето со Џефри Софер – открил добро информиран извор.

– Се гледаат неколку месеци и се среќаваат тајно околу еднаш неделно – додава изворот.

Инвеститорот и хотелиер Џефри Софер поседува голем број луксузни имоти, вклучувајќи го и легендарниот хотел Фонтенбло во Мајами.

Од 2013 до 2017 година, тој беше во брак со австралискиот супермодел и актерка Ел Мекферсон.

А според добро упатени извори, Џефри и Том Брејди се добри пријатели со години.

Džefri Sofer i Tom Brejdi su dobri prijatelji već godinama

Тие двајца последен пат беа видени заедно во јануари кога фудбалската ѕвезда беше фотографирана како поминува квалитетно време со ќерката Вивијан.

Подоцна истиот ден, тие беа видени како се дружат во Мајами со заедничкиот пријател Дејвид Бекам и неговите деца.

Интересно е тоа што кога Брејди барал земја за да го изгради својот дом со Жизел во 2020 година, купил имот во близина на еден пријател, пространата палата на Софер во Мајами.

Од друга страна, во октомври минатата година Жизел Бундхен купила куќа на плажата спроти нејзиниот поранешен сопруг и човекот за кој сега тврдат дека е нејзината сегашна љубов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/