Се породи Луна Ѓогани:Првата ќерка го добила името по првата буква од името на нејзиниот татко, а втората – по името на нејзината мајка

4 октомври, 20230
Луна Ѓогани

Риалити ѕвездите Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ добија второ дете,пренесуваат локалните медиуми.

Модната блогерка Луна Ѓогани стана мајка,пренесуваат порталите.Блогерката, реалити ѕвезда и ќерка на Гаги Ѓогани и Анабела Атијас, го роди своето второ дете во Белград.

Според медиумите,нејзиното второ дете е родено во Народниот фронт и тешко околу три килограми.

Луна е неколку години е во брак со Марко Миљковиќ,а двојката веќе ја има ќерката Миа,додека Лана штотуку пристигна!Како што истакна претходно,им се придружува девојчица која не сакаше да открие какво име ќе и даде на втората ќерка.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)

– Ќе биде девојче и ќе се вика со буквата „Л“. Тоа второ име ни се допаѓа,Миа е со почетната буква на Марк,а втората девојка ќе биде со почетната буква од моето име – откри таа.

Да потсетиме, на крајот на минатата година Луна и Марко изгубија едно бебе.

– Оваа бременост ја загубивме по 12 недели. Дознавме неколку дена претходно, не сакавме веднаш да разговараме, нека помине малку.Така требаше,ми помина некој вирус,така рече докторот, фетусот беше многу мал,жените што го поминале тоа знаат. Што и да се случи со мајката влијае на плодот,јас бев болна,не знаев дека сум бремена кога отидов во Америка. Срцето престана да чука,фала богу,добро е што беше рано,пред да се формира – изјави таа по трагичната загуба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi