Слаткото пециво е секогаш добар избор: однадвор крцкаво, внатре пенливо (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

19 март, 20230
Screenshot_4

Појадок од соништата

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 15 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • малку сол
  • 250 мл млеко
  • 1 јајце
  • 2 лажици масло
  • 550 гр брашно
  • ванилин шеќер во прав

 

 

Подготовка:

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/