Солени кокос топчиња од само 4 состојки: Подеднакво добри како благите!

20 ноември, 20230
67616_slani-rafaelo_f

Потребно е

3 варени јајца
70 гр сирење
2 виршли
1-2 чешниња лук
1 лажица мајонез
50 гр кокосови снегулки

Подготовка

Изрендајте варени јајца, лук и сирење.Потоа додадете мајонез и измешајте. Виршлите исечете ги на парчиња со дебелина од 1,5 см. Од смесата формирајте топчиња и во секоја вметнете парче виршла. Свиткајте ги во кокос. Оставете ги малку во фрижидер да се стегнат пред да послужите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi