СОЛЕНИ СТАПЧИЊА СО ФЕТА И КИМ: Се топат во уста, исчезнуваат од масата за секунда!

16 март, 20230
48463_shutterstock-1057006112_f

Состојки:

500 гр брашно
500 гр фета
250 гр путер
1/2 прашок за пециво

Подготовка:

Замесете тесто од состојките. Направете топка и ставете ја во фрижидер час до два. Расукајте го тестото и исечете го на стапчиња. Намачкајте со жолчка од јајце и посипете со ким. Печете 15 минути на 180 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/