ТЕСТЕНИНИ КАРБОНАРА СПОРЕД РЕЦЕПТОТ НА ПОЗНАТ ГОВАЧ КОИ СЕ ПРАВАТ ЗА 10 МИНУТИ (РЕЦЕПТ)

16 септември, 20230
Screenshot_1

Не велат залудно дека животот е комбинација од магија и тестенини

 

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

 • фино парче месна чадена сланина
 • половина пакување шпагети
 • 2 жолчки
 • 2 поголеми шампињони
 • 2 чешниња лук
 • 1 лута пиперка
 • малку замрзнат грашок
 • 180 гр кисела павлака
 • пармезан
 • сол
 • бибер
 • масло
 • магдонос

 

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/