Тејлор Свифт: Фустан како скроен за победничката која никого не остави рамнодушен

15 септември, 20230
62628745-taylor-swift-u-haljini-modne-kuce-versace-na-dodjeli-nagrada-mtv-vma

Тејлор Свифт беше најголемиот победник на музичките награди MTV VMA што се одржаа во Њу Џерси. Тејлор победи во девет од 11-те категории за кои беше номинирана, што ја прави втора по големина VMA победничка зад само Бијонсе.

Меѓу другите, Тејлор Свифт ја освои MTV VMA за видео на годината за „Anti-Hero“, со што влезе во историјата со нејзината четврта победа во категоријата и прва што го постигнала тоа. Со новите девет статуетки на MTV Video Music Awards, Тејлор сега има вкупно 25, само три помалку од Бијонсе, која има 28.

Taylor Swift u haljini modne kuće Versace na dodjeli nagrada MTV VMA - 2

Тејлор Свифт ја освои својата прва MTV VMA награда пред 14 години за најдобро женско видео, а на овогодинешните награди што се одржаа во Њуарк, Њу Џерси, меѓу другото, освои и астронаут статуетка за женски музичар на годината, албум на годината и песна на годината за „Anti-Hero“.

Покрај музичкиот триумф, Тејлор Свифт беше и модна победничка, како предводничка на најдобро облечените дами на синоќешното доделување на MTV VMA наградите. За гламурозниот настан, кантавторката избра црн фустан на модната куќа Версаче, кој ги истакна нејзините долги, витки нозе.

Taylor Swift u haljini modne kuće Versace na dodjeli nagrada MTV VMA - 10

Асиметричниот горен дел го истакна деколтето и голиот грб со две вкрстени ремени. Целата должина на вечерната тоалета е украсена со златни копчиња, кои исто така го надминуваат торзото и даваат дополнителен шмек на гламур. Заедно со наборите на пределот на торзото, има и висок шлиц кој ги открива нозете.

Тејлор Свифт го спои женствениот фустан со минималистички црни сандали со многу тенка висока потпетица и тенки ремени. Стајлинот дополнително беше подобрен со блескав златен и сребрен накит, а особено се истакнаа ланчињата од кои имаше дури пет.

Taylor Swift u haljini modne kuće Versace na dodjeli nagrada MTV VMA - 6

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/