ТОРТА СО 2 ЧОКОЛАДНИ ФИЛОВИ! Лесно се прави, а никој не може да ѝ одолее (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

25 јануари, 20230
Screenshot_2

Доколку ви се јаде слатко, ве советуваме да направите вкусна чоколадна торта и ќе имате неодолив десерт.

 

 

Состојки:

  • 200 гр бисквити
  • 100 мл млеко
  • 500 мл слатка павлака
  • 500 гр маскарпоне сирење/крем сирење
  • 100 гр шеќер во прав
  • 150 гр нутела
  • 150 гр бело чоколадо
  • 100 гр млечна чоколада

За глазурата:

  • 100 гр чоколадо
  • 30 мл масло

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş