Ултра Моќен и зрачи со луксуз: Јована Јоксимовиќ во вечно трендовски фустан кој се носи секоја модна сезона

19 октомври, 20230
Јована Јоксимовиќ

Јована Јоксимовиќ има идеален модел на фустан за жени од сите возрасти и големини на облека.

Водителката Јована Јоксимовиќ важи за една од најдобро облечените дами во Србија,а нејзиниот стил дефинитивно се карактеризира со класика и вечна елеганција.

Кога станува збор за сопругата на Жељко Јоксимовиќ,нема модни промашувања,а секој нејзин стајлинг е мала модна лекција за девојки и жени.

Неодамна ја промени фризурата и се откажа од црвената боја на коса по која е позната со години,но тоа се покажа како одличен потег бидејќи и како плавуша е повеќе од шармантна.

Ниту нејзиниот последен стајлин,кој го прикажа на Инстаграм,не разочара а овој пат избра фустан кој може да се носи и за прошетка, и за излегување,во ресторан…

Јована Јоксимовиќ избра бела кошула-фустан,парче кое никогаш не излегува од мода и е секогаш актуелно поради неговиот практичен крој. Имено, кошула-фустан им одговараат на жените без разлика на возраста и големината на облеката, вклучувајќи ги и оние кои носат од XXS до XXL.

Со јака и копчиња,овој фустан е одличен начин да постигнете елегантен и софистициран изглед,додека е доволно лежерен што не изгледа „премногу сериозно“ за дневните опции.

Кога станува збор за Јована,нејзиниот избран модел е фустан од брендот Pinko,со лежерен ефект, и златни копчиња, кошула со јака,џебови и стеснет струк,во мини-варијанта која ги истакнува нозете.

 

Цената на ова парче е,според медиумите,нешто помалку од 25 илјади денари,а веруваме дека дефинитивно вреди бидејќи може да се носи речиси во сите прилики.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi