ФРАНЦУЗИНКИТЕ ИМААТ ПРЕДЛОЗИ КАКО ДА НОСИТЕ СЛИП СУКЊА ОВАА ЕСЕН:Идеи со кои секогаш ќе изгледате шик и добро облечени

18 септември, 20230
Слип здолништа

Инспирацијата за тоа како да носиме слип здолниште оваа есен ја најдовме од нашите омилени Французинки.

Доколку барате лежерна и шик идеја за облека,трендсетерките од Франција се група на која често се обраќаме за инспирација. Со оглед на нивниот уникатен пристап кон модата,безвременските и разновидни парчиња постојано се дел од нивните најстилски модни комбинации.

Едно посебно парче кое парижанките го носат со години е слип здолништето,чија елегантна силуета изгледа одлично во безброј комбинации.Откако ги разгледавме Инстаграм објавите на нашите омилени француски инфлуенсери,дојдовме до заклучок дека основните парчиња се всушност најдобриот избор за стилизирање со слип здолништа.

1. Слип здолниште + плетенина
Поширок пуловер во комбинација со слип здолниште изгледа ефикасно и неверојатно шик.Облечете штикли или рамни и подготвени сте за речиси секоја пригода.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Géraldine Boublil (@erinoffduty)

2. Слип здолниште + кошула
Понекогаш се што ви треба за стилски аутфит е вашата омилена бела кошула,која изгледа совршено во комбинација со слип здолниште.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sylvie Mus (@sylviemus_)

3. Слип здолниште + тексас јакна
Облечете слип здолниште со принт во комбинација со џинс јакна за стајлинг кој ќе го привлече сечие око.

 

4. Слип здолниште + џемпер со пруги

Французинките обожаваат трикотажа со пруги, како и оваа комбинација со слип здолниште.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie Delphine (@slipintostyle)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/