Цеца доби посебна улога во филмот на Џеј:Ќе ја расплаче публиката на самиот почеток на филмот

10 октомври, 20230
Цеца и Џеј Рамадановски

Филмот за Џеј Рамадановски ќе биде прикажан на 6 декември.

Во декември ќе навршат три години откако не напушти Џеј Рамадановски, еден од најомилените пејачи на нашите простори. Премиерата на ова дело е планирана за 6 декември,точно на годишнината од неговата смрт.

Film o Džeju

Филмот за Џеј ќе оживее бројни моменти од животот на легендарниот пејач, а како што пишува “Telegraf”, посебна улога во него добила Цеца Ражнатовиќ,блиската пријателка на Џеј.Поточно, фолк дивата ќе ја отпее насловната нумера.- Имаше песна што Марина и Фута ја напишаа за Џеј пред неколку години, а тој никогаш не ја сними. Во тоа време веќе му се слоши и немаше сила да ја сними,но многу му се допадна.Песната остана во „фиока“ додека не се создаде идејата за снимање филм.Потоа Фута им понуди на режисерите кои со ентузијазам прифатија – вели извор близок до режисерот.

Film o Džeju

– Долго размислуваа кој од неговите колеги може да ја отпее насловната песна и едногласно заклучија дека Цеца е најпогодна, бидејќи таа емоција ја има во гласот.Веднаш ја поканиле и Цеца воодушевено прифатила. Беше многу емотивна, и поради тоа што песната ја напиша Марина и поради тоа што ќе ја пее за потребите на филмот на нејзиниот голема пријател – ја завршува приказната изворот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi