Чоколадните нокти го полудеа светот на убавината: Ваквиот маникир ќе биде најбаран во салоните оваа сезона

18 ноември, 20230
68200_shutterstock-126318497_f

Кафеавите чоколадни тонови ги полудеа трендсетерите и го преплавија Инстаграм.

Но, не не „опија“ само чоколадните нијанси на прв поглед, туку и комбинацијата со обликот на ноктите, која нежно, но сигурно ги вади сите останати од трката.

Веројатно сте виделе дека кратките нокти се многу повеќе во мода од долгите, но една форма владее. Станува збор за кратки бадемасти нокти, а вакво нешто не треба да чуди со оглед на тоа дека се работи за форма која добро изгледа на сите, ги издолжува прстите и ги „толерира“ речиси сите нијанси. Веднаш зад пети му е „овалниот“ облик, но кусиот бадем сепак води.

Сепак, со чоколадно кафените тонови добивате комбинација која „вреска“ скапо и луксузно, а тоа, веруваме, е нешто кон кое сите се стремиме.

Чоколадните бадеми нокти се дефинитивно „жешкиот“ тренд на сезоната, пренесува Wanted.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi