Чоколадно совршенство кое се топи во устата! Направете ја оваа совршена торта со само неколку состојки (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

18 септември, 20230
Screenshot_1

Малку чоколадо, брашно, јајца и уште неколку состојки и вашата торта е подготвена да ве воодушеви.

 

 

Доколку сте љубители на брзи и вкусни десерти, оваа чоколадна торта е вистинскиот избор за вас:

 

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 1 чоколадо со 55 проценти какао
  • 1 лажица кокосово масло
  • 1 цело јајце + 1 жолчка
  • 1 лажица брашно (овесно или бадемово)
  • 1 кафена лажичка еритритол
  • 1 лажичка какао во прав

 

А како да го подготвите овој вкусен десерт може да погледнете ТУКА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/