ЧУПАВЦИ СО ЈАГОДИ Воздушест десерт кој се топи во уста (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

23 мај, 20230
Screenshot_1

Чупавци, омилениот десерт направен со мек пандишпан, има своја пролетна варијанта со јагоди.

 

 

Ви предлагаме да направите неодолива пролетна верзија на овој десерт, со џем од јагоди.

 

СОСТОЈКИ:

За кората:

 

  • 3 јајца
  • 70 гр шеќер
  • 60 гр брашно
  • 25 мл масло за јадење
  • 1 лажичка екстракт од јагода

За фил:

  • 100 гр џем од јагоди
  • 75 гр топла вода
  • розова боја за храна
  • кокос

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/