Шпанското богатство: Игра на вода и вулкански пепел која треба да ја видите во живо

23 јануари, 20230
62459777-barranco-de-las-vacas

Ако ги броите часовите до топли и сончеви денови, можете да го скратите чекањето со само неколку часа лет до Канарските острови, шпанските острови во Атлантскиот океан, а потоа да ги облечете апостолките – и да уживате во спектакуларното атракции на природата. Еден од нив се наоѓа на вулканскиот остров Гран Канарија, каде што, меѓу другите чуда, ве очекува и клисурата Баранко де Лас Вакас, која била создадена од играта на водата и вулканската пепел во текот на илјадници години. Ќе ја најдете на југот на островот, недалеку од шармантниот град Агимес, каде што можете да јадете и пиете.

Следејќи го патот GC-550 што води до клисурата, застанете на 14-тиот километар. Таму ќе најдете и места каде што можете да паркирате, а потоа има кратка прошетка која не бара многу енергија. Викендите се преполни, па работните денови се многу подобра опција за планирање на екскурзија, кога нема толку многу локални жители кои го посетуваат Баранко де Лас Вакас за да се восхитуваат на прекрасните карпести формации кои претставуваат едно од најважните геолошки богатства на Канарските Острови.

Прекрасните бои и форми многу посетители потсетуваат на американскиот кањон Антилопи, но шпанската клисура е мала, па нема да ви треба премногу време за да ја видите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş