„Што се однесува до бременоста – сите лажат! Девојката на Огњен Амиџиќ призна како се чувствува во последно време

21 септември, 20230
Мина Наумовиќ и Огнен Амиџи

Додека уживаат во исчекувањето на нивното прво дете,и второ дете на Огњен,Мина Наумовиќ ги насмеа следбениците со нејзината исповед за вториот услов.

Водителот Огњен Амиџиќ и неговата колешка од емисијата „АмиЏи шоу“ Мина Наумовиќ веќе извесно време се во хармонична врска,а наскоро ќе добијат и второ дете.

Како што неодамна потврди Амиџиќ,кој минатата година се разведе од манекенката Данијела Димитровска,тој и Мина ќе станат родители,а и двајцата се пресреќни.- Точно е дека јас и Мина ќе станеме родители! Не планиравме веста сега да стигне до јавноста,но кога ќе дојде,нема да криеме дека и двајцата сме посреќни од кога било и едвај чекаме да дојде нашето бебе!Ќе има можност да разговараме за се во наредниот период,ви благодариме на разбирањето – изјави водителката.

Парот е познат по тоа што приватниот живот го држи подалеку од медиумите,а Мина сега направи исклучок за да ги насмее своите следбеници на Инстаграм.Таа сподели црно-бела фотографија од себе и напиша:

– Што се однесува до бременоста,ништо не е како што се рекламира,сите лажат.

Како што напишала,се чувствува како на шега да вели дека во иднина ќе објавува само постари фотографии.- Едното око цело време ти е на челото, другото на рамото.До раѓање само стари слики – изјавила животната сопатничка на Огњен Амиџиќ.Инаку, водителот неодамна истакна дека е „малку суеверен“, поради што не сака премногу да зборува за среќните вести во својот живот.Медиумите неодамна пишуваа дека парот планира свадба,а според Kurir,венчавката ќе се одржи надвор од Србија,секако пред породувањето.

Да потсетиме,Огњен Амиџиќ беше во брак со манекенката Данијела Димитровска од 2012 до 2022 година,а поранешната двојка го има синот Матија.Пред тоа тој беше во брак со портпаролка на компанија и поранешна водителка,Милица Марковиќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi