Ѓорѓе Дејвид откри кој му е најомилен од сите негови колеги во жирито: „Таа нема ни трошка злоба, ниту суета и многу ми помогна“ (ФОТО)

25 февруари, 20230
93704b7361064c7a29f03319d26ff3f043158049

Ѓорѓе не штедеше пофални зборови

Ѓорѓе Давид е единствениот рокер во жирито на „Ѕвезда Гранда“. Веќе пет години ги оценува вокалните способности на кандидатите и ги менторира. За прв пат откри кој е неговиот омилен колега т.е. колешка сите овие години:

– Вики Миљковиќ! На прва! Луѓе, таа е најдобриот човек на естрадата што сум го сретнал во 58 години. Не сум сретнал личност во оваа работа која нема ниту грам злоба, завидност, суета и ако некој во мојот живот толку обилно ми помогнал во четири-пет години колку што сум во жирито со своите совети, времето, смирувајќи го мојот вознемирен дух, тоа е Вики Миљковиќ. Бескрајно сум ѝ благодарен – изјави тој во емисијата „Практична жена“.

Тој откри и кои народни песни можат да го расплачат:

– Постојат песни кои можат да те расплачат, на пример „Бели рози, нежни рози“ – призна во споменатата емисија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/