ЈЕЛЕНА РОЗГА повторно заслепи со предизвикувачкиот фустан, ги помати машките умови

25 март, 20230
740745_image12_f

Црниот фустан покриен со сјајни сребрени нишки беше вистинското олицетворение на заводливиот гламур, а посебна доза на сензуалност внесоа изрезите на половината.

Јелена Розга долго време важи за една од најдобро облечените Хрватки и овој ласкав статус го потврдува со секое појавување.

Во последно време особено внимание привлекоа фустаните со исечени детали, смелите креации наменети за храбрите дами.

Токму таква креација избра Розга за црвениот тепих што беше поставен пред Загребскиот Народен театар по повод доделувањето на Вечерњаковата роза.

Црниот фустан покриен со сјајни сребрени нитни беше вистинско олицетворение на заводливиот гламур, а посебна доза на сензуалност внесоа изрезите на половината кои се протегаа по целиот грб, оставајќи и малку на имагинацијата.

Јелена неодамна носеше многу сличен фустан на регионалните музички награди „MAC 2023“ во Белград и предизвика голема врева.

Изгледа дека овој пат се држела до „проверениот рецепт“ и посегнала по крој кој навистина и се додворува на нејзината силуета.

Розга настапи на наградите, а изведе хит од времето кога пееше во групата Магазин „Опрости мала“. Инаку, Розга неодамна изјави дека нејзиното срце е зафатено, но љубовниот живот вешто го крие од јавноста. “Имам сè! Сè што и треба на една жена за да биде среќна!” рече таа на доделувањето на музичките награди во Белград во јануари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/