10 познати туристички атракции кои навистина не изгледаат како на разгледниците

28 март, 20230
62287799-kineski-zid

Некои туристички атракции се чини дека се илјадници милји оддалечени од цивилизацијата, но тоа не е случај со овие. До Стоунхенџ, на пример, има неколку патишта, додека урбаниот Каиро се наоѓа веднаш до древните пирамиди…

Дали сонувате да ја посетите Салата на огледалата во Версај, Шпанските скали во Рим или Кинескиот ѕид? Подгответе се за гужва. Познатите туристички атракции привлекуваат голем број туристи, па затоа треба да се вооружите со трпение на овие места, иако атрактивните фотографии не го покажуваат тоа.

Некои туристички атракции се чини дека се илјадници километри оддалечени од цивилизацијата, но тоа не е така – урбаниот Каиро се наоѓа веднаш до древните пирамиди.

Нека не ве залажува големината – познатите уметнички дела и статуи на фотографиите изгледаат поголеми отколку што навистина се. Ако не знаете каде одите, можете да ја утнете фонтаната Манекен Пис со момчето кое уринира во Брисел. Да не беше секогаш толку преполно пред сликата на Мона Лиза, веројатно ќе ја заобиколевте за време на обиколката на Лувр.

Ѕирнете во нашата фотогалерија и видете ги познатите места и статуи кои навистина не изгледаат како на разгледници.

61977300-taj-mahal-indije
62287824-taj-mahal-indija
62287826-versailles
62287825-versailles
62287823-stonehenge
62287821-stonehenge
62287810-mount-rushmore
62287808-mount-rushmore
62228377
62287807-piramide-giza
62287806-mona-lisa-louvre
62287805-mona-lisa-louvre
62287815-mala-sirena
62287814-mala-sirena
62287801-kineski-zid-kina
62287799-kineski-zid
62287804-manneken-pis
62287803-manneken-pis
62287820-spanjolske-stepenice-rim
62287819-spanjolske-stepenice-rim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/