3 НАЧИНИ НА КОИ ЖЕНИТЕ ГИ УНИШТУВААТ ВРСКИТЕ! Ако се препознаете, престанете да го правите тоа веднаш!

22 јануари, 20230
642776_raskid2_f

Тренерот за трансформации Слаѓана Трикиќ истакнува дека ексклузивниот фокус на партнерот, нарушувањето на нејзината женска енергија и преголемата ориентација кон иднината се грешки кои водат до колапс на врската.

Кога ќе влезете во врска, логично е да не размислувате или да не посакувате брзо раскинување.

Сепак, експертот за врски Слаѓана Трикиќ истакнува дека многу жени прават одредени грешки кои доведуваат до раскинување.

Три грешки што ќе предизвикаат врската да заврши:

  1. Кога ќе стапат во партнерски однос, жените целосно ги игнорираат и се откажуваат од своите интереси, хобија, дружења и пријатели, а премногу се фокусираат на партнерот и му се потчинуваат. Ако партнерот го бара тоа од вас, знајте дека нешто не е во ред со него.
  2. Жената почнува да води, влегува во улога на маж, што ја нарушува нејзината женска енергија.
  3. Жените се премногу ориентирани кон иднината. Каде води оваа врска, каде оди ова, каде ќе одиме понатаму… Што врши притисок и врз неа и врз нејзиниот партнер, и носи вознемиреност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş