3 хороскопски знаци кои дозволуваат љубовната врска да ги „проголта“

16 ноември, 20230
muskarac-i-zena-830x0

Можеби сте имале пријател кој кога се оженил никогаш не ви го свртел вашиот број и практично сте изгубиле секаков контакт? Тоа е нешто што се случува постојано, а некои хороскопски знаци се повеќе склони кон такво однесување од другите.

За многумина партнерството и бракот се главните животни цели што си ги поставиле. Тоа е време кога на таквите пријателите им паѓаат како суви лисја, роднините се лизгаат до крајот на листата, а се што станува важно е овој златен стандард – врската. Останатите можат сами да се снаоѓаат.

Многумина веруваат дека не можат сами да го поминат животот и дека им треба животен партнер. За жал, постојат хороскопски знаци кои дозволуваат нивните врски да ги „прегазат“ и да ги преобликуваат до целосно губење на идентитетот. Можеби копнеат по индивидуалност, па дури и независност, но се опседнати со својата врска и не сакаат да се менуваат.

1. Бик

Бикот не сака да биде сам. Биковите можеби се неверојатно индивидуални типови, полни со сопствена личност и шарм, но „да бидат сами“ за нив е нешто што не можат да го толерираат без да станат невротични.

Тие не секогаш бараат доживотен партнер, но се трудат, и слично како волци, својата љубов и лојалност ја посветуваат на една личност што ја избрале. Личноста што ја избрале станува причина за живеење. Кога го прават својот избор во животот, тие секогаш го вклучуваат партнерот во секој потег што го прават, а ако постои опција да го доведат и партнерот со себе, тоа ќе го направат непоколебливо.

2. Лав

Некој би помислил дека Лавот не е оној вид кој не го интересира некој друг освен одразот во огледалото, но вистината е дека Лавот е посесивен љубовник кој бара лојалност и посветеност. Лавот не сака нивната личност да гледа во никој друг, бидејќи е крајно љубоморен во партнерските односи.

Грижата за тоа што им прави партнерот 24/7 го излудува Лавот. Тие се сомнителни, обвинуваат и лесно дозволуваат нивната врска да ги троши и телото и душата во параноја и посесивност.

3. Водолија

Водолиите не влегуваат лесно во врски, но кога тоа го прават, опсесијата, следењето и шпионирањето на нивните партнери е вообичаен исход. Водолиите уживаат во мистерии и познато е дека бараат навестување на мистицизам и кај партнерот.

Откако ќе изберат личност за партнер, таа личност станува смислата на нивниот живот. Нема пријатели, нема семејни собири, само опсесија и интензитет на врската.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi