5 НАЈВАЖНИ МОДНИ ПРАВИЛА ЗА НИСКИ ЖЕНИ: Визуелно ја издолжуваат фигурата и ја прават совршена

19 септември, 20230
Ева Лонгорија

Кај жените не треба да има комплекси, кога се во прашање висината или обликот на телото! Најважно е да се прифатиме себеси, такви какви што сме, бидејќи тоа не прави посебни! Освен тоа, најважна е енергијата што ја носиме со себе! Сепак, постојат мали колачи кои ја истакнуваат нашата фигура во најдобро светло,а ние ви пренесуваме 5 модни правила кои ќе направат ниските дами да изгледаат совршено.

Избегнувајте долги блузи

Долгите блузи изгледаат одлично на високите луѓе,па затоа не треба да ги носите ако сте ниски бидејќи долгата туника ќе создаде неусогласеност на пропорциите што може дополнително да ви ги „скрати“ нозете. Затоа, вметнете ги краевите на вашата кошула во панталоните за да создадете илузија на подолги нозе и да го привлечете вниманието кон половината.

Покажете ги глуждовите

Дали знаевте дека покажувањето на глуждовите може позитивно да влијае на вашиот целокупен изглед,правејќи ги вашите нозе да изгледаат многу подолги?Така,панталоните и миди здолништата од средината на листовите на нозете се вистинскиот избор доколку сакате да ја издолжите вашата фигура и да ја направите послаба.Тајната се крие во најтенкиот дел од ногата: глуждот! Доколку носите предолги панталони и ги покриваат чевлите,тогаш носете парчиња во иста боја, бидејќи така ќе се создаде долга линија која ги поврзува половината и петата.Така ќе изгледате повисоки.

Монохроматска комбинација

Комбинирањето парчиња слични бои создава илузија на подолга линија,која директно се рефлектира на вашето тело.Затоа, обидете се да ги усогласите панталоните со чизми до глужд, и ќе се изненадите од резултатите.Вашите нозе и целокупната фигура ќе бидат многу поиздолжени.

Избегнувајте парчиња до колена

Целата облека до колена визуелно ја намалува и ја „преполовува“ вашата фигура,што значи дека ќе ви ги скрати торзото и нозете.Избегнете ја оваа стилска грешка со тоа што ќе изберете да носите мини или миди здолниште со должина,што ќе ја врами вашата фигура и ќе ги скрие сите несовршености.

Секогаш носете барем мала потпетица

Пред да почнете да се жалите,веднаш ќе ви кажеме дека не мора да носите штикли.Без разлика дали сте љубител на патики, сандали или чизми до глужд,со голем број на удобни чевли,немате оправдување да не понесете чевли со висока потпетица неколку сантиметри,наместо слични рамни модели.Може да барате и патики кои имаат скриена платформа,која ќе додаде клучен сантиметар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/