Како да го зголемите волуменот на тенка коса?

25 мај, 20230
коса

Можете многу лесно да направите фризура со волумен. Можете да вежбате и дома, а за оваа фризура не ви е потребна професионална опрема. Се што ви треба е шампон, масло за коса, спреј за коса, лак за коса, фен и четка.

Упатство:

Измијте ја косата со шампон за волумен (можете и со обичен шампон). Рамномерно нанесете го по целата должина, од коренот до врвовите. Ако врвовите ви се суви, ставете и малку масло за коса. Ставете и малку спреј за обликување на косата.

Исушете ја косата со наведната глава надолу, тоа ќе и даде дополнителен волумен.

Со четката допирајте ги и корените на косата.

Нанесете сув шампон директно на коренот на косата на оние делови каде што сакате да додадете волумен, обично во горниот или страничниот дел.

Потоа со масажни движења подигнете ги корените на косата.

Резултатот зацврстете го со лак за коса и тоа е тоа.

Вашиот стајлинг е готов!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/