Топ 24 совети за заведување!

22 мај, 2023
заводење наслов

Успешното заведување започнува со вашата личност. Треба да ги хипнотизирате луѓето до тој степен што тие не гледаат никој друг освен вас, вели авторот Роберт Грин, кој ги користеше истите правила за девојката со која е веќе 16 години

– Да се ​​биде директен прв пат кога ќе запознаете некого може да биде ефективно затоа што покажува дека сте сигурни во себе. Може да биде заразна за личноста на која и пристапувате, но тој пристап всушност зависи од видот на личноста што сакате да ја заведете, вели Роберт Грин во „Уметноста на заведувањето

Грин им понуди на читателите 24 техники со кои тие можат да манипулираат со главната човечка слабост – желбата за задоволство.

– Аморално, ужасно, макијавелистичко, но всушност функционира – ова се само некои од коментарите на читателите кои ги испробаа техниките на Грин.

1. Изберете ја вашата мета правилно

Темелно проучете го пленот и одберете ги најподложните на вашиот шарм. Совршена мета е оној чии квалитети предизвикуваат силни емоции, па затоа тактиката на заведување ви изгледа природно.

2. Индиректен пристап

Ако сте прерано, ризикувате отпорност на метата. Вие треба да заведувате индиректно. Пристапете преку пријател и пристапот да ви биде на пријателски начин. Создадете лажно чувство на безбедност и потоа напаѓајте.

3. Збунувачки сигнали

Мора да и го грабнете интересот за да не погледне во друг. Луѓето сакаат да знаат повеќе за вас доколку сте недостижни. Бидете кул и нежна, лукава и истовремено наивна.

4. Предмет на страст

За да ја привлечете уште повеќе, треба да се претставите себеси како некој кого другите сакаат да го заведат.

5. Распаметете го и создадете желба

Самоуверена личност не може да се заведе. Во вас ќе видат некој кој може да им биде поддршка.

6. Господар на инсинуација

Чувството дека е незадоволна и дека и требате е клучно, но внимавајте да не бидете очигледни. Бидете сугестивни и двосмислени. Зачинете банален разговор со заводлив изглед.

7. Завлечете и се под кожа

Играјте според нивните правила, уживајте во она што го уживаат, прилагодете го вашето расположение на нивното. Задоволете ја целта со секој нејзин каприц. Ова нема да им даде материјал да ви одолеат.

8. Мммм … искушение

Биди како змијата што ја привлече Ева. Клучот е да се биде нејасен. Стимулирајте ја љубопитноста.

9. Чувајте ги во неизвесност

Во моментот кога ќе помислат дека знаат што да очекуваат од вас, вашето влијание над нив е исчезнато засекогаш. Од време на време направете нешто што не го очекуваат и ќе станете неодоливо непредвидлив за нив. Така, секогаш ќе бидете чекор понапред.

10. Збунете ги

Тешко е да ги натерате луѓето да ве слушаат, но тоа можете да го постигнете со ласкање. Кажете им што сакаат да слушнат и шепнете им ги работите што ги сакаат. Завиткајте ги во слатки ветувања и не само што ќе ве слушаат, туку нема да можат да ви одолеат.

11. Ѓаволот е во деталите

Големите гестови и испади на љубов прерано се премногу сомнителни за да ве сфатат сериозно. Научете ги да го одвлекуваат вниманието од тоа со мали ритуали, суптилни гестови и подароци што ќе им покажат дека сте ги мислеле.

12. Бидете недостижни

Ако поминете премногу време заедно, ќе создадете ситост. Бидете недостижни. Алтернативни возбудливи, нежни и романтични моменти кога сте заедно, а потоа исчезнувате. И така неколку пати. Оставете ја да фантазира за вас како за некој романтичен херој со кого нејзиниот живот е поубав и со кого ги реализира сите свои фантазии.

13. Покажете ранливост

Не секогаш бидете супериорни. Презентирајте се како некој што има слабости. Ова ќе направи вашите постапки да изгледаат помалку пресметани. Преправајте се дека сте жртва и потоа претворете ја нејзината симпатија во љубов.

14. Совршена илузија

Ако можете да ги убедите дека сте личноста со која можат да ги остварат своите соништа, вие сте на коњ. Насочете се кон скриените желби што биле толку длабоко потиснати и направете некои да се остварат. Збунете ги до тој степен што не знаат што е реалност и што е имагинација.

15. Изолирајте ја метата

Осамената личност е слаба. Со нивно изолирање, тие ќе станат поподложни на вашето влијание. Отсечете ги од познатата околина и пријателите.

16. Докажете се

Ако тие сè уште се спротивставуваат на вашиот шарм, тоа е затоа што не сте отишле доволно далеку за да ги отфрлите нивните сомнежи за вашите намери.

17. Играјте на детството

Најдлабоките желби честопати се од раното детство, а ние несвесно ги поврзуваме со родителите. Создадете ситуација во која ќе се позиционирате како фигура на татко. Бидете личноста што ќе ги води.

18. Срушете го табуто

Личноста што ја заведувате ќе се чувствува пожелно ако им покажете дека не се плашите да ги надминете границите на прифатливо однесување. Луѓето копнеат да ја истражат нивната мрачна страна. Однесете ги подалеку отколку што мислеа дека е можно.

19. Духовна мамка

Секој има несигурности. Ослободете ги и помогнете им да се фокусираат на духовната страна на врската. Убедете ги дека вашата сексуална кулминација е како спојување на вашите две души.

20. Боли, но уживам

Најголемата грешка во заведувањето е ако сте премногу слатки затоа што станува досадно.

21. Нека ве посакуваат

Не биди двигател на сè цело време. Нека ве ловат.

22. Бидете секси

Бидете неодоливи, играјте на физичка привлечност. Допрете ги на коленото, поместете прамен коса или допрете ги под масата и погледнете сугестивно.

23. Бидете дрски

Дојде моментот кога вашата мета дефинитивно падна на вас, но тој нема да го признае тоа. Време е да заборавиме на виенското училиште и да станеме дрски. Не дозволувајте да размислуваат за последиците од вашата постапка. Време е да се преземе офанзива.

24. Пазете се од последиците

Опасност се заканува по успешно заведување. Ако не сакате да стапите во врска, но сакате само секс, раскинувањето треба да биде брзо и ненадејно. Ако сакате врска, пазете се од пад на енергијата што двајцата ја давате во врска. Во успешна врска, заведувањето никогаш не престанува.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/