Blog - popara.mk

.jpg
Пејачката во провокативен фустан направи лом Пејачката Јелена Карлеуша вака изгледа во петтата деценија, но жените двојно постари од неа можат само да и завидуваат. Карлеуша е позната по своите раскошни облини, а бидејќи внимава на диетата, моментално има идеална тежина, па гордо го покажува своето тело на социјалните мрежи. Овој пат, Јелена објави селфи […]

.jpg
Нејзиниот вибратор со потпис е „совршен за патување и дискретен во чанта“, а нејзината цел е женско сексуално задоволство Некои sвезди ги продаваат своите линии за облека, чанти или шминка, но 35-годишната Лили Ален е, како и секогаш, поинаква. Таа штотуку го лансираше новиот вибратор Liberty од Лили Ален, кој го дизајнираше во соработка со […]

-1.jpg
Кога станува збор за најпознатата старлета на светот, сè мора да „пукне“, дури и јубилејната роденденска забава Најпознатата старлета и инфлуенсерка во светот, Ким Кардашијан (40) на 21 октомври го прослави својот 40-ти јубилеен роденден, а нејзиното семејство и приреди фантастично изненадување по оваа убава пригода. Имено, нејзините сестри Кортни, Клои, Кендал и Кајли изведоа […]

-13.jpg
Луѓето имаат секс во просек 127 пати годишно. Дури 41 процент од жените претпочитаат спиење од секс, а секоја шеста фантазира друг, бидејќи нивниот партнер е премногу предвидлив. Но, постои лек за тоа – и се сведува на малку фантазија и напор Сексот од еднаш до три пати месечно е реалност на брачните парови, покажуваат […]

barbi.png
“Сè уште не сум совршен. Сакам нов нос и сакам да ставам импланти за да изгледа моето тело повеќе во форма на буквата S, скоро како да е фотошопирано” Хонза Шимша (26) од Брно во Чешка сексуално го привлекуваат жени а на работа носи типична работна облека, но во слободното време повеќе сака да носи […]

.png
Мирко Шијан и Бојана Родиќ деновиве уживаат на сончевите плажи во Египет, а времето го користат за да си поминат убаво. Додека шетаа на плажа, тие ја отсвирија песната „Видовдан“, а потоа заедно ја отпеаја песната на Весна Змијанац и не ја симнаа насмевката од лицето.

-1.jpg
Анастасија Ражнатовиќ е во врска со Ѓорѓе Кулиќ, со кого живее во Нови Сад, веќе неколку години, а неодамна меѓу нив имаше мали препукувања на сред улица. Имено, и двајцата беа гости на роденденската забава на најдобрата пријателка и фризерка на пејачката Стефана Радивојевиќ, а Анастасија отиде сама во автомобилот по забавата, а тој ја […]

.jpg
Кога се фотографираме за приватни фотографии, ние обично носиме насмевка за да изгледаат подобро. Но, дали знаете зошто е забрането да се смеете на фотографии од пасош? Ако се насмевнете макар и малку, ќе почувствувате предупредување затоа што не смеете да правите гримаси. Зошто е тоа така? Имено, чипот на пасошот содржи биометриски податоци за […]

-2.jpg
Познатата манекенка повторно ја направи истата „грешка“ кога носеше многу кратки шорцеви кои го истакнуваа нејзиниот интимен дел од телото. Американската манекенка и сопруга на канадскиот пејач Џастин Бибер (26), Хејли Бибер (23) беше фотографирана откако присуствуваше на час по јога со нејзината пријателка Адисон Реј (20), а во таа прилика по стоти пат направи […]

5e45c07e1f68e4cfa396.jpeg
Ако некогаш сте порачале Кока Кола во Мекдоналдс, тогаш веројатно сте забележале дека има вкус сосема поинаков од оној што можете да го купите во продавницата или да го добиете во кафуле – и не, не сте единствените. Едноставно кажано, ланецот на овие ресторани за брза храна подобро се грижи за вашиот омилен газиран пијалок. […]

-1.jpg
Видеото собра скоро 33.000 лајкови и околу 500 коментари кои го пофалија потегот на младиот свештеникСнимката од соседна Србија стана хит на ТикТок. Имено, една девојка снимила православен свештеник како оди на осветување куќи – со електричен скутер. „Нашиот поп кога станува збор за посветеноста на куќите“, пишува тој со видеото, кое досега собра скоро […]

61972276-1280x839.jpg
Ирина Шајк е честа мета на фотографи, а овој пат го привлече вниманието во интересна комбинација додека шеташе со својата ќерка Лео. Руската убавица Ирина Шајк привлекува внимание секогаш кога ќе се појави во јавноста, а нејзините впечатливи стајлинзи никого не оставаат рамнодушен. Ништо поразлично не беше оваа недела кога ја фатија како шета со […]

.jpg
Витаминот К промовира згрутчување на крвта, па затоа е многу важно за срцевите пациенти да бидат внимателни кога го земаат. Руската докторка Елена Малишева ја нарече оваа хранлива материја „убиец“ бидејќи може да доведе до тромбоза, што може да предизвика срцев удар, белодробна емболија … Тромбозата е една од најчестите причини за болести и смрт […]