Овошен пилинг за освежување

30 јуни, 2012
u

Што ќе кажете за свежа и чиста кожа со помош на природни продукти?  Секако најдоброто што можете да го сторите за својата кожа е да изберете природно!

Денес ќе ви представиме една лесна домашна рецепта за приготвување пилинг од лимон и портокал. Пилингот е идеален за лето – ги ексфолира лицето и телото, го освежува тенот, ја хидратира кожата и ги отстранува мртвите клетки.

Потребно ви е:

–        4 супени лажици ситно смелени овесни јатки,

–        1 лажица лимонов сок,

–        1 лажица сок од портокал

Измешајте ги сите компоненти во стаклен сад,  затворете го добро и оставете смесата да отстои 2-3 часа. Потоа пилингот се нанесува во мали количини и со нежни кружни движења се масира. Се измива со млака вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi