Category: Sun Story

1627635089184-brooklyn-nine-nine-season-8-preview-830x0-1.jpg
Џејк Пералта, нема да те заборавиме ВВС го објави трејлерот за последната сезона на серијата „Бруклин 99“. Сезоната наречена „ One Last Ride (title of your sex tape) “ доаѓа на малите екрани на 12 август, и содржи вкупно десет епизоди. Како и во претходните сезони во серијата глумат: Енди Самберг (Џејк Пералта), Стефани Беатриз […]

316191_profimedia0346210887_ff.jpg
Еден од најголемите холивудски заводници и неговата убава и успешна сопруга, Џорџ и Амал Клуни, очекуваат дете, а се наведува дека повторно се близнаци! Џорџи Амал Клуни го очекуваат своето трето (а можеби и четврто) дете, пишуваат странските медиуми. Холивудската sвезда (60) и адвокатката за човекови права (43) станаа родители на близнаците Александар и Ела […]

shakira-78-1280x853.jpg
Познатата колумбиска пејачка Шакира наскоро може да заврши во затвор за затајување данок! Според шпанската La Vanguardia, истрагата против пејачката е во тек три години, а се наведува дека сега има докази дека ѝ се суди. Шакира остана должна за околу 14 и пол милиони евра данок кон државата во периодот помеѓу 2012 и 2014 […]

2663093_profimedia0606106311-1_ls.jpg
Манекенката Хајди Клум (48) изгледа феноменално и не се двоуми да го покаже тоа. Таа позираше во минијатурно бикини и ги истакна своите атрибути додека се одмара на јахта. Како што и самата напишала, ја фотографирал нејзиниот дечко Том Каулиќ, од кого не се одделува. Хајди доби над 57.000 лајкови на Инстаграм. View this post […]

Screenshot-2021-07-30-022603.png
Мајката на пејачката објаснува и дека нејзиниот поранешен сопруг „се потпирал“ на домашниот персонал на Бритни, медицинските сестри и осигурувањето Мајката на Бритни Спирс, Лин Спирс, конечно се залага за нејзината наследничка и зборуваше против нејзиниот поранешен сопруг Џејми Спирс, кој управува со животот и имотот на својата ќерка веќе 13 години. Лин беше прилично […]

jennifer-lopez-ben-affleck-1280x853.jpg
Фановите на Џенифер Лопез и Бен Афлек ги следат низ Италија Џенифер Лопез и нејзиното ново-старо момче Бен Афлек веќе неколку дена уживаат на суперјахтата што ја изнајмија за чудесна сума, а парот откако го прослави 52-от роденден во Сент Тропе, кога Џеј Ло ја објави нивната прва заедничка фотографија и со тоа ја потврди […]

247671_profimedia0602515819_ls.jpg
Кралицата Елизабета смислила план како да им се одмазди на Меган Маркл и принцот Хари, а тоа ќе биде нешто полошо одземање на титулата. Ја задржаа титулата Сасекс и тоа е тоа Откако Меган Маркл и принцот Хари ја напуштија кралската куќа, тие го загубија правото да го користат зборот „кралски“. Тие ги задржаа титулите […]

2661547_profimedia0327096545_ls.jpg
Ѕвездата од серијата „Prison Break“, Вентворт Милер, пред една година објави дека му е дијагностициран аутизам, а сега на јавноста и се обрати на Инстаграм: „Ова не е нешто што би го променил. Фактот дека имам аутизам е централен дел од мојот идентитет, дел од се што сум постигнал. Оваа есен се одбележува една година […]

2155025_profimedia0500480645_ls.jpg
Канадскиот пејач Џастин Бибер и неговата сопруга Хејли Бибер беа фотографирани додека оставаа настан во западниот дел на Холивуд, а фотографиите го воодушевија светот. Имено, како што велат оние кои ги поддржуваат и ги следат, Џастин објаснува одново и одново и покажува како ги сака и се грижи за жените, и дека Хејли навистина живее […]

2452025_pprofimedia0265019820_ls.jpg
На барање на Анџелина Џоли, пресудата за заедничко старателство над децата беше укината, а Бред Пит повторно не е во можност да ги види. Актерите Бред Пит (57) и Анџелина Џоли (45) поднесоа барање за развод во 2016 година, но и покрај фактот што повеќе не се законски заедно, се уште се судат, бидејќи не […]

profimedia-0505228099.jpg
Расправијата помеѓу холивудските sвезди Двејн Џонсон и Вин Дизел кулминираше по една деценија – имено, Џонсон нема да учествува во следниот дел од франшизата „Пеколни улици“ Наводно, тензиите меѓу Џонсон и неговиот колега Вин Дизел траеја една деценија. Најновиот испад се случи кога Дизел, продуцентот на популарната франшиза, ја презеде заслугата на Џонсон поради неговиот […]

Screenshot_1-26.png
Раскина со Ким Кардашијан, а сега има нови планови Раперот и дизајнер Канје Вест не престанува да ја шокира јавноста и неговите фанови. Секојдневно изненадува сѐ повеќе, а новиот потег на славниот рапер буквално остава без текст. Така, сега се појавија информации дека додека работел на неговиот нов, десетти студиски албум „ Donda “, тој […]

Opera-Snapshot_2021-07-28_060528_s.france24.com_.png
Скоро и да нема човек на светот што не чул за легендарниот британски музичар, актер и текстописец Сер Мајкл Филип попознат како Мик Џегер. Тој се стекна со слава како пејач и еден од основачите на рок-групата Ролинг Стоунс, а за неговиот живот беа напишани книги и документарни филмови. На овој ден, овој великан го […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi