Category: Eat & Drink Story

328218_jelo-od-krompira_ff.jpg
Пробајте ја оваа лепиња со компири и сирење што се топи во устата … Состојки: 2 компириедно јајцелажица брашномалку солнеколку листови тврдо сирење / сирење по ваш изборрендано сирење (неколку лажици) Подготовка: Изрендајте два компира (на грубо ренде), а потоа посипете со вода. Оставете да отстои, потоа процедете ја водата и додадете малку сол, една […]

258731_sokodgrozdja_ls.jpg
Состојки: 5 кг. грозје (црно слатко) 100 гр. обичен шеќер или 200 гр. фруктоза или 10 лажици мед 600 гр. лимон (може да биде и со половина и половина лимунтус) 1 литар вода Подготовка: Можете исто така да го направите овој сок со повеќе вода, шеќер и лимонска киселина ако сакате да направите поекономичен сок. […]

62157130-cheesecake-ljesnjak-cokolada.jpg
Чизкејкот им е омилен десерт на многумина. Станува збор за многу флексибилен десерт во кој може да се ужива преку целата година, а во зависност од сезонското овошје и другите адитиви го менуваат вкусот и изгледот. Ако сакате да подготвите одличен чизкејк без премногу мака и филозофија – посегнете по рецепт без печење. Како овој […]

478192_3-krilca-1715578603_f.jpg
Ако сакате пилешки крилца и немате многу време за подготовка, наместо да ги нарачувате, еве одличен рецепт за вас. Потребни ви се цели 10 минути за да ги подготвите и уште половина час за печење. Лесно се прават и веднаш исчезнуваат од чинијата. Состојки: килограм пилешки крилца150 гр пармезанпрезла 200 грдве чешниња лук125 гр путерлажичка […]

Screenshot_1-15.png
Многу сличен вкус со оној на вистински лазањи Состојки и подготовка: 500 гр. тестенини по избор чаша вода сол За црвениот сос 400 гр. мелено месо 200 мл. варени домати 100 мл. масло 1 кромид 4 чешниња лук 2 лажички сув зачин 2 лажички мелена пиперка 1 лажичка оригано малку бибер 100 мл. кечап За […]

328124_slanimafinishutterstock-779259607_ff.jpg
Дали сте знаеле дека црвените пиперки имаат двојно повеќе витамин Ц од лимоните, па дури и четири пати повеќе од портокалите? И дека чиа семето во 100 грама содржи повеќе од 630 милиграми калциум – додека во 100 милилитри толку многу пофалено и популарно кравјо млеко има само 125 милиграми од овој минерал? Навистина, нешто […]

328061_musakaodtikvicashutterstock437513734_ff.jpg
Ако уживате во вкусот на млечните производи и сакате да го замените месото со нив, сигурно ќе ви се допадне овој вид ручек. Се подготвува брзо, не одржува сити долго време, а вкусот е божествен! Состојки: 3 тиквички4 јајца300 грама фета сирење1 чаша кисела павлака2 дл масло120 грама гриз4 лажици брашно1 кеса прашок за пецивополовина […]

cokoladi-kolac-830x0-1.jpg
Израдувајте го вашето семејство со еден посебен десерт Чоколадната торта е сладок грев што мора да си го дозволиме. Особено во студените есенски денови, кога сѐ што сакаме е топол пијалок и брз рецепт за десерт. Овој рецепт ќе ве воодушеви со неговата едноставност и брза подготовка. Состојките за ова слатко задоволство ги има претежно […]

318d22fc8168e678ed13988c8f9aac7d3ac7d9eb.jpg
Доколку ви треба рецепт за нова торта, имаме интересен предлог. СОСТОЈКИ: 2 пакувања бисквити 200 мл слатка павлака 250 мл јогурт 1 ванилин шеќер 7 лажици шеќер во прав 2 ванила шлаг 50 гр чоколадо ПОДГОТОВКА:

125153_jabuka_ff.jpg
Вашето семејство ќе ја обожава оваа торта со јаболка, која ќе влезе во вашите срца за многу кратко време. Состојки: 1 јајце1 чаша масло1 чаша гриз1 чаша млеко1 чаша мелени ореви1 кеса прашок за пециво5 јаболка100 гр чоколадо100 гр шеќер Подготовка: Во сад, скршете ги јајцата и изматете ги со масло и млеко. Потоа во […]

313681_shutterstock-570014263_ff.jpg
Ние ги сакаме компирите или како помфрит и пире од компири, со пилешко или риба, и овој рецепт ќе ви се допадне ако немате многу време да експериментирате во кујната и немате месо при рака. Состојки: килограм и половина компир750 мл павлака за готвење2 чешниња лук100 гр пармезан или рендано сирење1 лажица путерсол, бибер, зачини […]

194383_profimedia0345527461_ff.jpg
Одвојте малку време и подгответе слатки што сите ќе ги обожаваат Ако сте љубители на кокос и неговиот раскошен вкус, тогаш оваа посластица е совршена за вашата трпеза. Состојки: 200 гр кокос 400 гр кристален шеќер 11 лажици вода 1 маргарин 200 гр мелени бисквити 100 гр чоколадо Подготовка: – Ставете вода и шеќер на […]

327861_biskvit-od-jabuka-shutterstock-492307201-1_ff-1.jpg
Состојки: 600 гр јаболка300 гр брашно350 мл грчки јогурт200 гр шеќер + 80 гр шеќер3 јајца150 мл масло50 мл сок од лимон2 лажици путер3 лажички прашок за пециво2 лажички циметполовина лажичка сода бикарбонамалку сол Постапка: Загрејте ја рерната на 180 степени. Подмачкајте го или намастете го плехот за печење, и соединете го маслото, шеќерот, јогуртот, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi