11 мај, 2021

Сите осамени жени „паѓаат“ на овие излитени машки шеги: Еве на што не треба да наседнувате!

Факт е дека многу жени денес, дури и оние кои се исклучително паметни и многу убави, во суштина се осамени. Како такви, тие се одлична мамка за разни машки манипулации. Како по правило, не се свесни за тоа, но бидејќи се ранливи и желни за внимание и нежност, лесно паѓаат на машки трикови и замки. […]

„УШТЕ КОЛКУ ТИ ТРЕБА ЗА ДА СФАТИШ?!“ Новак полуде поради судијата, а потоа го прекина натпреварот! (ВИДЕО)

Српскиот ас имаше можност да го реши мечот, не ја искористи, а потоа следуваше прекинување на мечот. Српскиот најдобар тенисер Новак Ѓоковиќ започна да го брани тронот во Рим против момчето кое го нарече измамник по мечот на Австралија опен – Тејлор Фриц. Српскиот ас водеше со 1:0 во сетови и 5:4, но му дозволи […]

Принцот Хари и Опра најавија емисија за менталното здравје само два месеци по големото интервју

Во шоуто ќе бидат емитувани и интервјуа со пејачката Лејди Гага, актерката Глен Клоуз и Ѕвездите на НБА, Де Мар Де Росан и Ленгстон Галовеј Принцот Хари (36) е еден од креаторите и извршните продуценти на шоуто за ментално здравје „Јас што не можеш да го видиш“, кое ќе го снима заедно со водителката Опра […]


ЈОГА ТРЕНИНГ ЗА МОЗОКОТ! Ја штити психата, спречува пропаѓање на мозочните клетки и ја поттикнува креативноста! (ВИДЕО)

Јогата е техника за која е научно докажано дека позитивно влијае на подобрувањето на менталното и физичкото здравје, пишува Lovesensa. Позната е како најдобра физичка активност за релаксација, а покрај тоа, јогата може да ви помогне да го подобрите фокусот, меморијата и да го зачувате когнитивното здравје на мозокот. Овие јога асани се одлични за […]

Нема никаква поврзаност помеѓу неплодноста и корона вирусот, експерт објасни зошто

Постои зголемена загриженост во врска со поврзаноста помеѓу корона вирусот и неплодноста и покрај тоа што научниците постојано истакнуваат дека нема доволно докази за тоа. Затоа американски гинеколог објасни како функционира вакцината и зошто нема никаква врска со можната неплодност. Стравот дека вакцината предизвикува неплодност не е ништо ново, посочува за Си-Ен-Ен педијатарот д-р Ивон […]


ЌЕ ВИ ЈА „ПЛЕСНАТ“ ВИСТИНАТА ВО ЛИЦЕ БЕЗ ОБИКОЛУВАЊЕ: Ова се убедливо најискрените хороскопски знаци!

Проверете дали сте на оваа листа Постојат луѓе кои не се двоумат, туку секогаш го кажуваат она што го мислат. Овие 3 знаци припаѓаат на оваа група. Тие едноставно не знаат како да бидат суптилни и секогаш кажуваат или покажуваат што мислат. Еве за кого станува збор: Лав Размислете малку. Дали некогаш сте сретнале Лав […]

НА 11-ТИ МАЈ ПРИСТИГНУВА МЛАДАТА МЕСЕЧИНА И НОСИ ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Биковите ги очекува голема среќа, а на овие знаци не им се пишува добро!

Новата месечина овој мај пристигнува во ноќта помеѓу 11-ти и 12-ти ден во месецот и ќе биде во знакот на Бик. Астролозите најавуваат претежно мирен и позитивен период, а таа на Бикот ќе му донесе најголема среќа. Со оваа нова Месечина ги следиме промените и потребата од финансиска и материјална безбедност. Многу луѓе ќе бараат […]


Eat & Drink Story

Неодолив десерт: Карипски пудинг од манго и кокос

Пудинг од гриз со вкус на манго е едноставен, но крајно декадентен пролетен десерт. Направен со готвење гриз со слатка пулпа од манго и кокосово млеко, овој златен десерт е задоволство за сите сетила! Состојки: јајце400 мл кокосово млекоманголимон200 мл сок од портокал6 лажици шеќер1/2 лажиче цимет80 гр гриз2 лажици кокосово брашно Подготовка: Измешајте ги […]

МИЛ ФОЈ: Највкусниот француски колач на кој не можат да му оддолеат и најсилните карактери!

Кадифениот крем, мирисот на ванила и крцкавата кора со благ слој карамела не оставаат никого рамнодушен. Состојки: 500 гр квалитетно лиснато тесто700 мл свежо, полномасно млеко300 мл слатка павлака160 гр шеќер80 гр пченкарно брашно2 јајца6 жолчкиванилашеќер во прав за посипување Подготовка: Измешајте шеќер со пченкарно брашно, а потоа додадете јајца и жолчки. Непосредно пред да […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi