-за-работа1.png
(Училишна едукативна програма) Агенцијата Grey Worldwide има потреба од модератори и супервизори за реализирање на училишната едукативна програма од областа на личната хигиена и здравјето. Услови: Модератори (предавачи) од Скопје, Тетово, Гостивар, Неготино, Кавадарци, Штип, Гевгелија, Струмица , Радовиш, Виница, Кочани, Прилеп, Битола и Охрид. Тимски соработници со истакнати комуникациски и организациски способности, педагошки вештини и […]

Screenshot_2021-05-22-Руски-државјанин-приведен-во-Центар-нападнал-полицаец-Слободен-печат.png
Синоќа  околу 23,30 часот во угостителски објект на подрачје на Центар  од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Н.П.К.(59) од Русија, бидејќи при интервенција за нарушен јавен ред и мир истиот физички нападнал полициски службеник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

pl.png
Муцу Чиќ не е највисоката планина во светот, не гледаме посебни документи за тоа на ТВ каналите, но она што сепак го прави уникатен е фактот дека тоа е единстена планина на планетата на која сè уште никој не се искачил. Сместен во северниот дел на Пакистан, Мучу Чиќ со своите 7.456 метри надморска височина […]

viseci-most-1280x850.jpg
Дали имате страв од височина? А што е со нестабилната подлога, која може да пукне во секој момент, додека под вас тече надојдена река? Ова се најстрашните мостови на целиот свет, а нивното преминување не се препорачува доколку имате проблем со гадење или вртоглавица. Висечки мост Хусаини, Пакистан View this post on Instagram CONSIDERED THE […]

hotel_waldorf.jpg
Хотелот „Валдорф Асторија“ стана симбол на Менхетен и Њујорк по неговото отворање. Еден од најстарите и најграндиозните хотели во градот, ги затвори вратите во 2017 година. За среќа, станува збор за привремено затворање поради реновирање, а најавено е ново отворање за 2022 година. Ако се прашувате зошто им требаат пет години да ги реновираат, ќе […]

f_9064071_1024.jpg
Душата на крижевчани беше ранета. Киното „Калник“ се затвори. Во последно време нема филмови. Крижевчани се надеваа дека ќе го обноват своето кино, но наместо ново руво, Калник го доби клучот на бравата. Со филмска проекција се збогуваа од киното, како што треба. За збогување беше прикажан македонскиот филм „Бог постои, нејзиното име е Петрунија“, […]

231491_shutterstock-1564975246_ls.jpg
Кањонот Студгагил се наоѓа во источниот дел на Исланд во долината Јокулдалур и беше откриен неодамна во светот. Тој е скриен скапоцен камен на Исланд, кој својата неверојатна форма ја доби со силното дејство на реката Јокле долга 150 км. Десно е поглед на ридест предел полн со овци и локални земјоделци. Поради својата јачина […]

o_14859976_1024.jpg
Како се најде овој збор, толку сличен на латинската форма на името на нашата соседна земја, на крајот на 16 век со голема буква врежана на дрвен столб среде напуштена населба, на остров покрај источниот брег на Северна Америка? Пред Европејците успешно да формираат постојана населба на тој континент? И во контекст што го вклучува […]

mia-kostova.jpg
Македонската водителка Миа Костова на социјалните мрежи објави дека е позитивна на вирусот ковид-19 и дека точно знае од кој се заразила. „Чисто совесна иако знам дека ќе има многу од оние кои ќе искоментираат ‘ако, така и е’ иако за воља на вистината знам кој е контактот кој се случи во неделата и не […]

Screenshot_2020-10-10-Фото-спомен-од-матура-пред-39-години-Игор-Џамбазов-заедно-со-партнерката-–-„Еј-ти-младост-моја-куќо-....png
Откако се активираше на социјалните мрежи, на Инстаграм профилот кај Игор Џамбазов постојано осамнува некоја нова објава. Неговите следбеници кои бројат нешто повеќе од 77 илјади, редовно може да видат и прочитаат од неговите инспиративни и досетливи мисли поврзани со актуелности и животни искуства, романтични фотографии со неговата сакана Илина, од оние авантуристичките во природа, […]

18164665325f733d9a32e41916938023_w640.jpg
Изборот за најубава жена во светот не е никаде толку важен настан како во Венецуела. И оваа година милиони луѓе седеа пред малите екрани. Тоа беше начин да се заборават мизерите и политичките поделби барем за една ноќ. Тоа беше трогателниот момент на вечерта: домаќинот во машна, гордо го прогласи победникот. Маријанел Виласмил (24) не […]

8242669705f6b9c8044c67330708792_v4-big.jpg
Научниците од Универзитетот во Бристол открија слаба точка на протеини од „шилецот“ на површината на вирусот САРС-Ков-2. Тие веруваат дека лекот може да се инјектира во „џеб“ на површината на патогенот, со што ќе се оневозможи вирусот пред да се заразат голем број човечки клетки. Авторите сметаат дека новото откритие може да биде револуционерно во […]

marjana-s.jpg
ТВ водителката Марјана Станојковска, летово ги наполни батериите на семејниот одмор во Трпејца, каде беше заедно со мајка си и сестрата. Секогаш верна на своите фанови на Инстаграм, Маријана не пропушти да објави секси фотографија со езерото во позадина и им овозможи на фановите да „исплакнат очи“.

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/