f_9064071_1024.jpg
Душата на крижевчани беше ранета. Киното „Калник“ се затвори. Во последно време нема филмови. Крижевчани се надеваа дека ќе го обноват своето кино, но наместо ново руво, Калник го доби клучот на бравата. Со филмска проекција се збогуваа од киното, како што треба. За збогување беше прикажан македонскиот филм „Бог постои, нејзиното име е Петрунија“, […]

silovanje.jpg
Жителот на Приједор В. З. (36) беше осуден во Окружниот суд на ова место на единствена казна затвор од 12 и пол години за четири сериозни кривични дела сексуална злоупотреба на неговата внука, кои траеа цели пет години. Идентитетот на обвинетиот, заради заштита на идентитетот на жртвата, не беше откриен. Обвинетиот имал „сексуални дела“ со […]

.jpg
Две сестри на возраст од 3 и 14 години починаа денес кога паднало дрво врз нивниот шатор ,во камп во Тоскана, објави во неделата италијанската новинска агенција АНСА. Девојчињата спиеле во шатор со трета сестра која поминала со модринки додека нивните родители не биле повредени во несреќата во кампот Верде Маре во Марина ди Маса. […]

zuhdija-dcensored-830x0-1.jpg
Жртвата претходно беше во емотивна врска со убиецот * Таа одби повторно да бидеме заедно* Убиецот остави проштална порака и отиде во крвав поход Зухдија Д. (43) од Бушим, кој синоќа околу 1:30 часот ја уби својата три години постара поранешна партнерка со автоматска пушка, по што се осуди себе, планирал кривично дело. Убиецот напишал […]

807967_sunitahindicnegiralakrivicuzaubistvo_ff.jpg
Сунита Хиндиќ и убиениот Нино Иванковиќ беа во љубовна врска Судскиот совет на округот Мостар, со кој претседаваше Елис Султаниќ, ја осуди Сунита Хиндиќ (21) од Травник за убиството на бизнисменот во Мостар, Нина Иванковиќ (55) во неговата Вила во Буна кај Мостар. Поранешната мисица беше осудена на три и пол години затвор, пишува Вечерни.ба. […]

Screenshot_7_1000x0-1-e1598438015697.png
Училиштата, фабриките, спортските клубови, културните установи и улиците во сите градови од поранешната земја беа именувани по него. Многу е познато за неговото вонредно образование, големите дела и херојска борба, но малку што е интригирачко како смртта на Иво Лола Рибар. Зошто Иво Лола Рибар му пречеше на Тито? Училиштата, фабриките, спортските клубови, културните установи […]

download-8.jpg
– Комарците се хранат со аминокиселини од човечка крв, бидејќи тоа е единствениот начин женката да биде репродуктивна. Ако вашето тело е кисело заради храната што ја јадете секој ден, овие инсекти ќе го почувствуваат тоа и ќе ве касаат повеќе – објаснува д-р Несторовиќ и додава дека нашите клетки по природа се алкални (основни) […]

ththt.jpg
Првиот застрашувачки случај на сексуална злоупотреба на девојче се случи во Баново Поље кај Богатиќ, кога мажот Н.М. од Баново Поље ја бакна својата малолетна поќерка. Осомничен е дека тој ја нападнал девојката во автомобилот кога оделе да пливаат во „бањата“. – Девојчето рече дека нејзиниот очув и удрил шлаканица и ја принудил да се […]

krvna-plazma-e1597749262766.jpg
Досега повеќе од 200 пациенти биле третирани со крвна плазма на оние кои прележале ковид и имаат антитела, а собрани се повеќе од 1.100 единици плазма. Од почетокот на април, Институтот за трансфузија на крв во Србија започна да собира плазма од пациенти кои прележале ковид и имаат антитела во крвта. Наскоро на нив им […]

dreamstime_xl_62569051-e1597505157117.jpg
Таткото од „кошмарот“ наскоро треба да седне на обвинителна клупа на Општинскиот суд за две кривични дела. Адвокатот го товари за наметливо однесување, лажни постапки и малтретирање на вонбрачен партнер, што го сторил во текот на 2014 и 2015 година. Мажот (43) ја напушти својата девојка во 1998 година, која во тоа време беше шест […]

Annotation-2020-08-14-192643-e1597426056569.png
Морина се огласи после долго време Исмаил Морина го предизвика еден од најголемите фудбалски скандали во 2014 година, кога предизвика прекин на натпреварот Србија – Албанија, поради што заврши зад решетки. Во 41. минута од натпреварот, тој лансираше дрон со знаме кое носеше мапа на таканаречената „Голема Албанија“. Судијата го запре мечот, а Стефан Митровиќ […]

vlatko-4-e1597224489230.jpeg
Својата летна турнеја Влатко Стефановски ја започна на 30 јули со акустична варијанта и во склоп на 66 Сплитско лето и програмата ‘Split Soul’ на Сустипан, по што заминал за Макарска. Потоа го угостил и Дубровник, каде му бил приреден дочек за паметење. За време на концертот одржан во летното кино Славица, Стефановски уште еднаш […]

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/