15 јули, 2020

На Крк пронајден брод од добата на Римското Царство. Илјада години лежел недопрен на морското дно!

21 јуни, 2020, Нема коментари
Врзиќ откритието го направи со проучување на рутите со кои се движеле бродовите од правецот на Далмација кон Венеција. Подводен истражувач од Риека, Велимир Врзиќ, пронашол потонат брод од Римската империја на островот Крк...

ОВА ЈА “ПРЕЛИ ЧАШАТА”! Секоја буд.ла си зема за право да ја коментира Короната. Видео што ќе Ви покаже како една Српска “шмизла” дели лекции…кој го изгледа видеото до крај – ГО ЧАСТАМ ШТО САКА!!!

15 јуни, 2020, Нема коментари
Во последните месеци се подигна многу врева околу вирусот корона. Секој зборува за него, најважната тема е на скоро секој разговор и оние кои можеби не се најкомпетентни за тоа, исто така зборуваат за...

Доктор Несторовиќ ќе бара лек за короната со помош на изум од Никола Тесла. Спонзор на проектот, кој друг ако не Новак Џоковиќ

14 јуни, 2020, Нема коментари
Доктор Бранислав Несторовиќ најави дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе финанисра производство на апарат на база на изум на Никола Тесла со пулсно електормагнетно поле кое ќе помага да лечи инфекции и запирање на...

ВУЧИЌ во големи проблеми! Се сомневаат дека синот Данило е поврзан со мафија..

13 јуни, 2020, Нема коментари
Српскиот претседател Александар Вучиќ се најде под притисок поради сомневање дека неговиот син Данило бил поврзан со мафијата, пренесува германската новинска агенција ДПА. Најмоќниот политичар во земјата веќе два дена се жали на наводниот...

Вучиќ за навивачите на Загреб: „Ова се педофили кои не знаат што да прават со омразата“

13 јуни, 2020, Нема коментари
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ги коментираше несоодветните пораки на навивачите со обележја на „Bad Blue Boys„ знамињата на ХОС и факели во рацете, распнаа транспарент „Ќе е…е српските жени и деца“ во четвртокот...

Хаосот во Црна Гора не стишува. Будва е на ред. Градоначалникот ГО ИСКИНАЛ решението за разрешување… (видео)

13 јуни, 2020, Нема коментари
Претседателот на општинското собрание на Будва, Крсто Радовиќ, ја искина одлуката која ја донеле пратеничките Анџела Ивановиќ (Црногорска) и Снежана Куч (ДПС) за разрешување на градоначалникот Марко Царевиќ како и за самиот Крсто Радовиќ....

Џамба- единствениот човек што го “претепа” Аркан исчезна.. до денес не се дозна неговата судбина

13 јуни, 2020, Нема коментари
Многу има напишано за животот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој беше основач и главен командант на српската волонтерска војска и кој беше убиен на 15 јануари 2000 година, а деталите од неговиот живот предизвикуваат...

Весли Кларк имал идеја да ги нападне Русите на Косово во 1999 година, ЕДВАЈ ГО УБЕДИЛЕ ДА СЕ ОТКАЖЕ: Човиќ откри детали

11 јуни, 2020, Нема коментари
Вчера, 10 јуни, пред 21 година, беше донесена Резолуција 1244, единствениот валиден документ со кој се регулира положбата на Косово и Метохија. Истиот ден заврши агресијата на НАТО врз СРЈ.  Поранешниот вицепремиер Небојша Човиќ...

Дачиќ се огласи по повод летувањето на Србите во Грција-Внимателно прочитајте ги неговите зборови, тие се однесуваат за Македонија!

11 јуни, 2020, Нема коментари
Од 15 јуни, Грција ќе ги отвори своите граници за граѓаните на Србија, најави денеска министерот за надворешни работи, Ивица Дациќ,а и Македонија треба да го стори истото, доколку тоа го дозволат епидемиолошките услови,...

Оманскиот Султан стигна во Дубровник на одмор, но реши да остане во својата јахта. Високиот туризам во Хрватска пред КОЛАПС

11 јуни, 2020, Нема коментари
Нема Чеси, Словаци, Германци, Италијанци … на хрватските улици нема ни кучиња. На Хвар, можеби само неколку јахти, сега одеднаш сензација. Нема крстосувачи, нема богати американски пензионери, југот е празен. “Но, нема ни милијардери,...

Шокантно: Ги имаме оценките на Никола Тесла од Гимназија. Нема да верувате од кој предмет имал единица

11 јуни, 2020, Нема коментари
Потеклото и животот на Никола Тесла ги заинтригираал светот и љубителите на науката со децении, и тоа не се смени до денес. Доказ за ова е девојка од Нов Зеланд која дошла во посед...

Решена мистеријата со пронајдените черепи, за кои се мислеше дека се од вонземјани

11 јуни, 2020, Нема коментари
Мистеријата за невообичаените издолжени черепи, пронајдени на гробиштата во градот Меш во Унгарија, на само 80 километри од Србија, беше решена по неколку децении. Сега е познато нивното потекло, но и, како што посочуваат,...

Исчезнаа “трагите” на украдените пари од времето на Милошевиќ на Кипар.Во Србија исчезнаа хард дискови со докази дека политичари во тоа време се украдени од Србија повеќе од 3 милијарди долари јуни 11, 20201min

11 јуни, 2020, Нема коментари
Голема афера ја тресе Србија.Наречена е „кипарски пари“ кои наводно биле пренесени во Кипар во времето на Слободан Милошевиќ. Хард дисковите на кои биле напишани имињата на политичарите кои ги однеле парите на Кипар...
Почетна // Top Story // Категорија "балкан"
Горе