Д-р Несторовиќ открива како да се одбраните од комарците. НИКАКО немојте да ги конзумирате овие намирници!

26 август, 2020
download

– Комарците се хранат со аминокиселини од човечка крв, бидејќи тоа е единствениот начин женката да биде репродуктивна. Ако вашето тело е кисело заради храната што ја јадете секој ден, овие инсекти ќе го почувствуваат тоа и ќе ве касаат повеќе – објаснува д-р Несторовиќ и додава дека нашите клетки по природа се алкални (основни) и дека можеме да ги промениме само со последователно внесување киселина. Ќе забележиме дека комарците нè бркаат помалку ако редовно консумираме зеленчук и овошје, и ако не јадеме храна богата со спорни киселини, како кај секоја преработена храна, како што се млечни производи и месо. – Здравата исхрана е добра за телото воопшто, дури и кога станува збор за избегнување на каснување од комарци. Ако јадете најмалку четири оброци од зеленчук и овошје, кога исто така мора да бидете претпазливи во врска со шеќерот, шансите да бидете нападнати од комарци се минимални – вели д-р Несторовиќ, објаснувајќи дека кога го немате она со што се хранат овие инсекти, тогаш „тие нема да ве нападнат“.

Прво прскање против возрасни комарци по земјен пат на територијата ...

Промената на клетките од алкална во кисела состојба може да создаде рак, бидејќи киселината ја менува структурата на генот. – Важно е да се елиминираат што повеќе аминокиселини од организмот на ден, и би било совршено да излачувате колку што внесувате. Овие диети се засноваат на диета на свеж зеленчук и сокови. Тие се пијат полека, така што нашето тело може да ги апсорбира сите нивни хранливи материи. Покрај соковите од свеж зеленчук како што се целер, компири, моркови, цвекло или ротквици, важно е да пиете билни чаеви за детоксикација на организмот и зајакнување на имуниот систем.

Конзумирањето зеленчук, овошје и цели зрна го намалува ризикот од ...
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris