-хороскопски-знаци-кои-ќе-блеснат-оваа-есен.jpeg
Познатиот руски астролог Павел Глоба неодамна откри дека два знака од средината на септември до крајот на есента ги очекува невообичаено поволен период. Глоба е истакнат астролог во поранешните советски држави и јавноста сака да го следи, особено затоа што често дава најразновидни и детални астро-прогнози. Рак Од 15 септември наваму ве очекува период на […]

-на-интелегентните-луѓе.jpg
Што е интелигенција? Невронаучниците тврдат дека интелигенцијата не покажува колку учите,туку вашата способност да учите.Сепак,постојат неколку суптилни знаци кои укажуваат на висока интелигенција,а некои од нив би можеле да ве изненадат. Невропсихологот Розмари Манфреди и психијатарот и психолог Џоел Франк објаснија за Reader’s Digest кои осум знаци укажуваат на висока интелигенција. 1. Отворен ум „Медицински […]

60406_shutterstock-1933590803_fучо.webp
Овен Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на личност под знакот на Јарец која се труди да ви биде голема деловна поддршка. На вас останува да одлучите што да правите со работните и деловните одлуки. Здравјето е одлично. Бик Вашата љубомора и посесивност во партнерството може да ве чини многу, а пожелно […]

brand-18677561920-830x0-1.jpg
Понекогаш и сосема реални и можни несреќи се провлекуваат низ соништата, но таквите стресови имаат сосема различни причини од вашата несмасност или лоша среќа – барем кога станува збор за соништата. Ако ви падне телефонот и се скрши, штета е, но во соништата таквата ситуација е придружена со различни пораки и знаци. Таквиот сон е […]

sfverg.webp
Овен Денес сте многу емотивно затворени и никој нема да ве допре и да ве испрашува за вашите емоции. Здравјето е стабилно, но внимавајте на можните аспекти на хронични болки во грлото или стомачни проблеми. Бик Треба да донесете многу комплицирана одлука која не е воопшто едноставна и се однесува на љубовните врски. До крајот […]

-знаци-кои-се-најлоши-шефови.jpg
Колку и да се трудат, некои луѓе едноставно не се родени да бидат лидери.Астролозите откриваат на кои четири хороскопски знаци им недостасуваат лидерски способности. Додека некои луѓе се раѓаат со способност да водат тимови до победи,други не се снаоѓаат добро кога се на чело,дури и кога ги имаат соодветните квалификации.Астролозите тврдат дека луѓето родени во […]

Screenshot_5-15.png
Од аспект на астролошката година, есенската рамноденица е времето кога почнуваат да се отвораат нови поглавја. Иако нема да стигнеме до крајот на ова патување до мартовската рамноденица, можеме да размислиме како стигнавме до оваа фаза од нашето патување и како би сакале да заврши.       И покрај тоа што немаме целосна контрола […]

-знаци-кои-имаат-највисок-праг-на-толеранција-1280x1280.jpg
Толеранцијата,многумина ќе се согласат, е една од најголемите човечки квалитети.Неопходно е за функционирање на секоја врска и неопходно е да можеме да комуницираме и коегзистираме со другите луѓе. Од мали животни ситуации,како толерирање гласна музика до раните утрински часови бидејќи знаеме дека нашиот мал сосед полнолетува,па сè до толерирање на недостатоците на партнерот и детската […]

Screenshot_1-14.png
Oвeн – Дeнecĸa вaшaтa yпopнocт ќe бидe нaгpaдeнa. Moжe дa дoбиeтe нeoчeĸyвaн дeлoвeн пpeдлoг oнaмy ĸaдe штo нajмaлĸy oчeĸyвaтe. Moжнo e дa дoбиeтe poмaнтичнo зaпpocyвaњe дoĸoлĸy cлyчajнo ce нajдeтe нa виcтинcĸoтo мecтo вo виcтинcĸo вpeмe.     Биĸ – Бидeтe фoĸycиpaни и тpпeливи вo ĸoмyниĸaциjaтa и пpeгoвopитe нa paбoтнoтo мecтo. Heĸoи oд вaшитe пpиjaтeли мoжe […]

edcc1014e86470e1c1f22a5ced2980981420c3ff.jpg
Октомври е веднаш зад аголот, носејќи ја со себе колоритноста на есенските бои, свежиот мирис на лисјата и ветувањето за среќа за одредени хороскопски знаци. Додека природата се подготвува за својот премин во постудени денови, астролозите тврдат дека некои среќници ќе доживеат вистинска експлозија на позитивни настани овој месец. Ајде да дознаеме кои среќни знаци […]

Screenshot_6-11.png
Дури и кога сме повозрасни сакаме уште да си играме „расипан телефон“. Сите се сеќавате на оваа игра каде една реченица оди во круг, еволуира…         …расте, секогаш се враќа изменета, без точно да се знае кога и како тоа се случило.   Токму оваа игра требала да ни биде поука која […]

494370_x34997_f.jpg
Омилената положба за време на сонот, но и будењето може да ви покаже колку сте самоуверени и колку сте храбри Така, оние кои обично се шират по целиот кревет важат за амбициозни и моќни луѓе, а оние кои наутро спијат стуткани или ги отвораат очите во таква положба, покажуваат дека се ранливи и дека ги […]

58724_shutterstock-1506783812_f-1.webp
Oвeн – Bo личниoт живoт oднocитe дoбpo ce oдвивaaт, пa зaтoa e пoдoбpo дa нe зaпoчнyвaтe paзгoвopи ĸoи би мoжeлe дa пpeдизвиĸaaт ĸoнфлиĸти и cyдиpи co пapтнepитe. Aĸo cтe caми, нe плaшeтe ce oд зacтojoт и oбидeтe ce дa гo иcĸopиcтитe нajдoбpoтo oд вaшeтo вpeмe.   Биĸ – Уcпeшнo ce cпpaвyвaтe co cитyaциитe, пopaди штo […]

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/