Screenshot_3-17.png
Светскиот ден на тоалетот е официјално ден на Обединетите нации, кој се одбележува на 19 ноември за да се поттикне акција за справување со глобалната санитарна криза.         Во светот, 4,2 милијарди луѓе живеат без „безбедно управувана санитација“, а околу 673 милиони луѓе практикуваат отворена дефекација.   Сепак, сигурно илјадници луѓе кои […]

68080_horoskop-shutterstock-1919376245_fљ.webp
Овен До крајот на денот поволни вести од странство во однос на работата и деловните соработници. Ќе бидете многу добро расположени поради влијанието на личност која веќе некое време многу ве сака. Пазете се од двојни стандарди кога се во прашање пријателите. Бик Венера е задолжена за љубовните врски и тоа се активира во следните […]

Screenshot_5-17.png
Овој тест ќе ви открие колку сте во контакт со својата душа и открива што е она што моментално највеќе ви недостига во животот. Ајде да дознаеме заедно.       Ако видовте пеперутка:   Ако видовте пеперутка, она што моментално ви недостасува е слобода. Вие по природа многу сакате да се движите во природа. […]

triglav-logo.jpg
Триглав Осигурување ги известува своите клиенти и соработниците дека согласно препораките на Владата, поради одржувањето на министерскиот состанок на ОБСЕ, Централата на компанијата, која што е сместена во деловната зграда Хипериум, на булевар 8-ми Септември, бр. 16 во Скопје, во среда, на 29-ти ноември, 2023 година ќе работи со скратено работно време, од 08 до 12 […]

57713_gallery-devilwears-1-gallery-image-1240x667_f.webp
Овен Вашата енергија денес е насочена кон семејството. Справувањето со работи како сметки нема да биде инспиративно. Партнерската поддршка е тука. Избегнувајте конфликти на работа, особено со личност родена во знакот Риби. Можни проблеми со притисокот. Бик Добри вести за работата и парите ве очекуваат денес. Ќе имате помалку конфликти во семејните односи. Останете настрана […]

-знаци-кои-се-ментално-најсилни-1280x853.jpg
Во астрологијата,каде што ѕвездите се испреплетени со нашите судбини,хороскопските знаци честопати делуваат како клучеви кои отклучуваат различни аспекти на нашата личност.Еден од исклучително интригантните елементи е менталната сила,односно внатрешната сила која одредува како се справуваме со животните предизвици и препреки.Ајде да се нурнеме во космичките влијанија за да откриеме кои хороскопски знаци се појавуваат како […]

Screenshot_2-13-1280x825.png
Што ги издвојува овие 3 хороскопски знаци од другите и како тие можат да ја задржат својата внатрешна психичка сила во секое време, и покрај сите искушенија што ги носи животот?         Астролозите предупредуваат дека секој астролошки знак со себе носи одредени карактерни црти – психолошка сила, која се манифестира во надминување […]

66614_profimedia-0761365335_fertwrt.webp
Овен Денешната енергија е поврзана со вашата владејачка планета Марс која го деловното поле и влијае на вас најмногу да се посветите на вашиот сопствен бизнис и обврски. Пристигнуваат убави вести од вашиот партнер. Можни проблеми со ‘рбетот. Бик Вашата емоционална страна работи. Убави вести за работата ви доаѓаат и за една голема одлука што […]

73528f330e7ced7a0a7d0400fafe8ddd941e8c62.jpg
Новогодишната елка освен што го украсува просторот и носи позитивна енергија, се поврзува и со убави емоции. Кога го украсувате дрвото со вашето семејство, се поврзувате, правите нешто заедно исполнето со радост. За да привлечете среќа во новата година, фенг шуи укажува на тоа дека ви требаат светло тиркизни, сини и зелени топчиња. Можете да […]

66677_profimedia-0732859896_f1.webp
Овен Ќе имате среќа денес. Нема да имате големи подеми и падови. Имате доволно енергија и мотивација. Не бидете премногу нетрпеливи. Одете чекор по чекор. Бик Вие сте релативно мирни. Ќе бидат забележани вашите способности и шарм, што ќе ви даде дополнителна самодоверба и мотивација. Близнаци Вашата среќа денес е нестабилна. Не брзајте кога донесувате […]

mozgalica-830x0-1.jpg
Перцепцијата на секоја личност е неразделно поврзана со неговиот карактер Она што го забележуваме на прв поглед, може да открие многу за нашите навики, желби и очекувања, но и за стравовите што ги потиснуваме. Што прво видовте на илустрацијата погоре? Ова е токму она што открива што навистина ве вознемирува. ЈаболкоЦрвеното јаболко е симбол на […]

68080_horoskop-shutterstock-1919376245_f-1-1.webp
Овен Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на личност под знакот на Јарец, која е голем поддржувач на вашиот бизнис. Не дозволувајте другите да ве обвинуваат што не сте секогаш тука за нив, вие сте најважната личност, особено во деловна смисла. Бик Вашата деловна ситуација е многу комплицирана поради вашата потреба секогаш […]

-знаци-кои-се-убедливо-наајлоши-во-кревет.jpg
Додека некои хороскопски знаци природно зрачат со сензуалност и страст, други можеби не се толку вешти во уметноста на љубовта. Во светот на астрологијата,секој хороскопски знак доаѓа со свој сет на карактеристики кои го прават уникатен,вклучувајќи го и нивниот стил во спалната соба.Додека некои хороскопски знаци природно зрачат со сензуалност и страст, други можеби не […]

escort - Korsan taksi