Category: Забава

Screenshot_1-34.png
Во продолжение прочитајте кои 5 начина на однесување може да откријат колку навистина сме интелигентни   Не е секогаш лесно да се процени нечиј коефициент на интелигенција, но однесувањето во конфликтни ситуации може да покаже колку всушност сме интелигентни.   Секогаш ја префрлате вината на другите   Иако знаете дека сте погрешиле, се обидувате да […]

3f5c40d025887035b691c42f547f01ceb6eea297.jpg
Близнаци, не грижете се, советува дневниот хороскоп. Овен Лошите односи во вашата работна средина стануваат неподносливи, па немате друг избор освен да размислувате за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминувањето би ја искомплицирале и онака незавидната финансиска состојба. Бик Можни се проблеми во љубовните врски. Во минатото славевте мала победа […]

satovi-830x0-1.jpg
Асоцијативното размислување е гласот на потсвеста, патот до мистериозните агли на личноста Психолошките тестови се интересни бидејќи даваат одговори на многу прашања. Тие се користат од психолози, а можат да се користат и самостојно. Посебно интересни се индикативните тестови на асоцијации. Тие се засноваат на метафори, асоцијации или апстрактни слики и помагаат да се открие […]

Screenshot_5-30.png
Ѕвездите ќе бидат во нивното емотивно поле во наредните месеци   Годината од која останува уште еден месец до крајот, како што тврдат астролозите, за некои знаци од Зодијакот претставува крај на периодот кој не беше баш за паметење и влегување во нов кој носи подобри и поубави денови.   Како што предвидуваат ѕвездите, пет […]

30939_sfall-1636872_960_720_f.jpg
Овие три хороскопски знаци зрачат со самодоверба 1. Лав Доволно е да ги издвоиме имињата на Џенифер Лопез и Мадона, за да ни стане јасно дека лавовите во голема мера се самоуверени. Причината е влијанието на сонцето, кое владее со овој знак, и е симбол на виталност и енергија. Ако сте претставник на овој знак, […]

Screenshot_5-29.png
Неделата што е пред нас е во знакот на големи промени, бидејќи на 4 декември нѐ очекува новата Месечина во Стрелец, а следниот ден, на 5 декември, затемнувањето на Сонцето во истиот знак   Младата Месечина сама по себе е предизвикувачки психолошки аспект, кој во комбинација со затемнувањето на Сонцето во истиот знак ќе укаже […]

4bb50f83f02de6c44e029147376fb98929f61767.jpg
Бик – очекувајте го неочекуваното! Како што се наближува крајот на годината и доаѓаат празниците, така времето отчукува кај вас… Универзумот ви го носи најубавиот љубовен цвет! Очекувате луѓето да се заљубат и луда љубов која сигурно ќе прерасне во сериозна врска која ќе биде крунисана со брак. Љубовта е таа што ќе ве тргне […]

1042251_profimedia0627593057_ls.jpg
На приватен план ги очекуваат конфликти со членовите на семејството, но и со партнерот Оваа година се ближи кон крајот, а астролозите предвидуваат дека времето што доаѓа и првите месеци од следната година ќе донесат големи предизвици за некои хороскопски знаци. Според познавачите на ѕвездите, три знаци на Зодијакот ќе имаат можност да научат одлични […]

Screenshot_7-20.png
За нив не вреди она „простувам, но не заборавам“. Тие ниту простуваат, ниту забораваат.   Астролозите велат дека овие четири хороскопски знаци се најголемите злопамтила.   Кои се тие?   Бик На Биковите им е тешко да ги изразуваат своите емоции, но откако ќе го направат тоа сметаат дека не смеете да ја изневерите нивната […]

Screenshot_1-32.png
Пред неколку години светот полуде по еден фустан и неговата боја бидејќи луѓето тврдеа дека гледаат различни бои. Деновиве фустанот има наследник во форма на зимска капа за која луѓето се расправаат на социјалните мрежи.   Отелиа Кармен сподели видео од нејзината нова капа на TикТок, која се скара со нејзините придружници, кои не можеа […]

f3e27abb464a27801e1f6537319c95827d551bbf.jpg
Овен Немате рационално објаснување зошто сте пропуштиле деловна понуда што сега сте ја пропуштиле. Во овој поглед, ве очекува разговор во кој нема да ви биде удобно. Ќе добиете нова шанса доколку сте спремни да поднесете критика и да понудите логично оправдување. Бик Иако сте свесни за тежината на финансиската ситуација, тоа не ве спречува […]

342652_plakanje_f.jpg
Пријателите се задеваат едни со други, па понекогаш е тешко да се забележи дали некој само се забавува или се обидува да не повреди. Секој различно ги доживува шегите Според астрологијата, емотивци се сите водни знаци. Познати се како најчувствителни, па лесно можат да се навредат. РИБИ При спомнувањето на чувствителни знаци, повеќето веднаш ќе […]

dc4da56f65b036536707d6240e5675716732d6fa.jpg
Овен Чувствувате дека сте високо ценети на професионален план, а денес доаѓа мала потврда за тоа. Во исто време, позитивното поместување во семејните односи дополнително ќе ве расположи. Добрата атмосфера го прави вистинскиот момент да го истакнете сето она што ви е на срце. Бик Доколку имате проблематични односи во работната средина, овој ден ви […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris